Meklētāji

Vāka attēls Latio 2020. gada kalendāram “Meklētāji”

2019. gadā kādā rudens dienā no aģentūras “Nords Porter Novelli” vadītāja Gunāra Klēģera  saņēmu uzaicinājumu “Latio” nākamā gada kalendāra sakarā. Latio jau vairāk nekā 10 gadu izdod melnbaltās foto mākslas kalendārus, bet pirmo reizi viņiem bija radusies ideja veidot to kā projektu no nulles. Melnbalto fotogrāfiju kolekcija ar 13 Latvijas komponistiem vietās, kurās viņi rada mūziku. Koncepcija “Meklētāji”, veltīta JVLMA 100 gadu jubilejai, bija lieliskā dizainera Vernera Timoško izlolota ideja.

2019. gada nogalē vēl nezinājām, kas ir Covid-19. Foto sesijas bija jāieplāno starp komponistu komandējumiem uz dažādām pasaules valstīm, koncertiem, pirmizrādēm, lekcijām un mācībām. Viss fotografēšanas process bija jāpaveic viena mēneša laikā. Darbs, kas sagādāja patiesu baudījumu un apziņu par to, cik mēs kā tauta esam bagāti. Cik daudz talantīgu cilvēku ir mūsu vidū! Atzītu un novērtētu ne tikai Latvijā, bet arī tālu aiz tās robežām. Paldies visiem komponistiem, kuri uzticējās, veltīja laiku, deva iespēju iekļūt personiskajā telpā, atklāja savas iedvesmas vietas dabā! Ļāva ielūkoties vietās, kurās top brīnums, ko saucam par mūziku.

Paldies kolēģiem darba grupā – tas bija lieliski!

Verners Timoško (koncepcija, kalendāra dizains), Ieva Vītiņa (tekstu autore), Māris Ceplis un Dace Baumgarte (valodas redaktori un korektori), Valdis Ošiņš (fotogrāfija), Sandra Ošiņa (fotogrāfa asistents, poligrāfijas uzraudzība), Kārlis Spāde (GreenPrint, ražošana), Gunārs Klēģers (Sabiedrisko attiecību aģentūra “Nords Porter Novelli”, projekta vadība), Edgars Šīns (Latio nekustamie īpašumi, izdevējs)

2020. gada pavasarī šim projektam pieteicās turpinājums. Tumes jauktā kora diriģents Rūdolfs Bacāns piedāvāja kora 25 gadu jubilejai par godu izstādīt šo Latio kalendāra kolekciju Tumes kultūras centrā. Izstādes atklāšana bija paredzēta vienlaikus ar koncertu, kurā skanētu visu šo komponistu skaņdarbi. Covid-19 pandēmijas dēļ klātienes pasākumi oktobra beigās bija jāatceļ, bet koris sarūpējis iespēju koncerta pirmatskaņojumu baudīt attālināti šovakar, 2020. gada 31. oktobrī plkst. 18.00. Protams, arī vēlāk to būs iespējams skatīties “Youtube”.

Izstāde Tumes kultūras centrā būs skatāma sākot ar 4. novembri.

Galerijā dažādībai iekļāvu vairākas katra komponista fotogrāfijas.

4 domas par “Meklētāji

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.