Adobe un COVID-19

Jau gandrīz nedēļu arī Latvija pievienojusies valstīm, kurās daudz kas saprotamu iemeslu dēļ ir liegts vai nav iespējams tā, kā ierasts līdz šim.

Šajā trauksmainajā laikā, kad visi mēģina saglabāt savu biznesu un palīdzēt noturēties virs ūdens saviem klientiem un partneriem, arī Adobe nav izņēmums. Viņi izveidojuši vairākus atbalsta mehānismus, kas brīžiem nav pārāk vienkārši uztverami. Šodien savā e-pastā par to atrakstīja arī viens no Adobe galvenajiem puišiem Adobe CEO Shantanu Narayen, kura vārdu visi pieraduši redzēt programmas info logā kopš Photošhop pirmajām versijām.

Atbalsts uzņēmumiem Creative Cloud for teams un Document Cloud, kā arī Enterprise lietotājiem caur VIP (Value Incentive Plan) platformu

Šajā gadījumā atbalsts ir gandrīz nejūtams, tomēr nav arī pārāk jānopūlas, lai to iegūtu. Adobe vienkārši pagarina saudzēšanas (grace) periodu abonēšanas atjauninājumam par vēl 30 dienām. Ja parastā režīmā visiem ir 30 dienas pēc iepriekšējā gada līguma beigām, kuru laikā izlemt, vai turpināt nomu tad tagad – 60. Faktiski viņi pieliek klāt vienu bezmaksas mēnesi. Kā tas darbojas tiem uzņēmumiem, kuri maksā par licenču nomu bez VIP platformas tiešā veidā Adobe, nezinu, šeit vajadzētu darboties principam, ka viņi vismaz šo 60 (vai vismaz 30) dienu periodu neiekasē nomas maksu. Es daļu licenču nomāju arī šādā veidā, tā kā drīz uzzināšu, vai un kas tiek piedāvāts. Tad papildināšu šo ierakstu. Tas būs pēc 28. datuma, kas ir parastais norēķinu veikšanas datums.

Enterprise licenču lietotājiem papildu vietas 60 dienām tiek nodrošinātas bez maksas.

Uzmanību!

Šis Adobe piedāvājums attiecas vienīgi uz līgumiem, kuru termiņš beidzas laika posmā no 2020. gada 18. marta līdz 31. maijam. Tiem, kuriem līguma darbības laiks ir ārpus šī perioda, nekādas izmaiņas netiek piedāvātas.

Solītais papildinājums 04.04.2020

Nekādas draudzīgās atlaides Adobe pagaidām neiedeva, 28. datumā rēķins atskrēja, kā nekas nebūtu noticis. Pēc tam no viņiem pienākuši vairāki partneriem paredzētie e-pasti, kuros joprojām nekas skaidrāks nav norādīts. Izņemot piebildi, ka viņu pašu kanālā {adobe.com} pirkušajiem klientiem arī tiks piemērotas 60 dienu brīvdienas. Vai un kad – nav norādīts. Tā kā gaidīšanas svētki turpinās.

Atbalsts mācību iestādēm (EDU licences)

Skolēniem un studentiem, viņu mācību iestādēs esošo licenču vietā, piesakoties šajā Adobe mājas lapā, iespējams iegūt bezmaksas pieeju līdz 31. maijam, lai varētu turpināt zināšanu apguvi mājas apstākļos. Procedūra ir gandrīz vienkārša: mācību iestādes IT administratoram jāpieprasa pieeju, jāievada prasīto informāciju un, vai nu caur IT konsoli jāpievieno e-pastus, vai arī tiem, kuri izmanto Adobe User Sync Tool, jāpievieno lietotājus caur to.

Atbalsts individuālajiem lietotājiem

Kopš aizvakardienas Adobe ir piešķīrusi 60 dienu bezmaksas lietošanas iespēju visiem individuālajiem Creative Cloud un Photography plāna (šajā gadījumā ietaupījums nav tik liels, tomēr dažu minūšu laikā var ietaupīt pārdesmit eiro) abonentiem. Tas nav pavisam vienkārši, tomēr arī nav īpaši sarežģīti. Tā kā man visi Adobe pilnās pakas plāni ir for teams, mēģināšu šo izdarīt ar individuālo fotogrāfa komplektu. Tātad, jāveic sekojoši soļi:

  1. Jāatver savu profilu Adobe mājas lapā

2. Jāatceļ esošo plānu (ja tas ir individuālais Creative Cloud vai Photography plāns), izvēloties Atcelt plānu

3. Nonākot atteikšanās sadaļā, neskatoties uz Adobe izteikto nožēlu par šķiršanos, jāaizpilda jautājums atteikšanās iemeslu, piemēram, ka tas ir pārāk dārgi.

4. Droši vien vēl nav pienācis plāna gala termiņš, kas novedīs pie draudiem par pirmstermiņa līguma laušanas sodu.

5. Tomēr pirms galējās atteikšanās tiks parādīta iespēja izmantot speciālo piedāvājumu par diviem bezmaksas mēnešiem, kam droši vien būtu lietderīgi piekrist – Akceptēt piedāvājumu.

6. Tas arī viss!

3 domas par “Adobe un COVID-19

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.