Lightroom CC 2015.9/6.9 un Lightroom Mobile jaunumi

Adobe šodien laidusi klajā atjauninājumu Lightroom CC /6, kā arī kārtējo jaunumu mobilo ierīču un planšetdatoru lietotājiem – jaunu versiju Lightroom Mobile.

Par Lightroom CC/6.

Starplaikā kopš iepriekšējā atjauninājuma beidzot saskāros ar regulārākām problēmām sakarā ar programmas kļūdām. Tomēr pēc apraksta izskatās, ka būs novērstas gan tās, gan arī samērā daudz tādu, par kurām nenojautu.

Nekādu revolucionāru jaunumu nav, tā kā šī joprojām ir 2015. gada versija ar labojumu skaitli 9 un acīmredzot jāgaida, kad iznāks lielais atjauninājums CC 2017 (ja cipars būs tāds). Parādījies atbasts rindai jaunu kameru un vēl vairāk objektīvu profilu, kā arī pilnvērtīgs konvertēšanas profils jaunajai Olympus E-M1 MkII, kurai līdz šim bija pieejama vienīgi aptuvena BETA versija (ieteicams atjaunināt arī kameras programmatūru, jo arī tur atradās dažādas nepadarītās lietas). Pie viena laba ziņa arī Fujifilm X-T2 un X-Pro2 lietotājiem – novērstas problēmas ar kompresēto RAW failu importēšanu.

Sīkāk par visiem padarītajiem mājas darbiem val lasīt Lightroom blogā.

Tas, kas nav novērsts joprojām – Mac OS Sierra un El Capitan lietotājiem parādās melnas malas paneļu vietā. Reizēm tās parādās Library modulī pie sānu paneļu noslēpšanas/pieslēgšanas, kā arī pie  atteikto failu izdzēšanas no Lightroom bibliotēkas. Man to nav izdevies novērst citādi, kā vienīgi pārstartējot programmu, kaut no Adobe ir ieteikumi mēģināt pārslēgties starp paneļiem vai moduļiem.

Tiem, kuriem neizdodas programmu atjaunināt  caur mākoņvidi (patreiz vēl saite nav pieslēgta), vai, LR6 lietotājiem nepalīdz Update komanda caur Help, šeit ir saite, kur var lejuplādēt atjauninājumu no Adobe atbalsta lapas. Ieteicams būt uzmanīgiem to darot, lai atjauninājuma vietā netīšām neuzliktu LR6/CC sākotnējo versiju. Saites ceļš:

Download Adobe Photoshop Lightroom / Adobe Photoshop Lightroom 6 / Updates / MacOS vai Windows

Par Lightroom Mobile.

Galvenais jaunums – 3 attēlu HDR RAW formātā visām ierīcēm, kuras atbalsta RAW fotografēšanu (tām, kuru kamerai ir vismaz 12MP izšķirtspēja). Tā kā man nav pieejama RAW funkcija, nepakavēšos pie skaidrojumiem. Šeit ir ļoti labas pamācības, kā ar to darboties:

Neliels skaidrojums paša Lightroom blogā un padziļinātāks ieskats no Russel Preston Brown Youtube kanālā.

5 domas par “Lightroom CC 2015.9/6.9 un Lightroom Mobile jaunumi

 1. Sveiki, Valdi!
  Nedaudz ne pa tēmu, bet kā ir ar Lightroom CC maksu? Pagājušajā gadā samaksāju par vienu mēnesi, bet tagad neredzu, ka no manis ik mēnesi novilktu maksu automātiski, vai arī kādu maksājumu atgādinājumu/rēķinu sūtītu. Pašai ir jāuzprasās uz maksāšanu?

  1. Šis ir interesanti. Parasti Adobe sev pāri nedara. Jautājums, cik liela bīja šī maksa? Vai tā tiešām bija summa par mēnesi, vai par visu gadu?

   1. Viena mēneša maksa – 9.99€+PVN.
    Bet kā viņi parasti dara – no tā pirmā maksājuma avota (karte/paypal/neatceros kā maksāju) novelk paši, vai sūta rēķinu, vai pašam 1x mēnesī jāpiesakās? Nu jau trīs mēneši apkārt bez maksāšanas, negribas gaidīt, kad viņi atmodīsies un piestādīs par visu + vēl “kavējuma” naudu.

   2. Šeit grūti atrast pareizo skaidrojumu, nezinot, kas notiek patiesībā. Ja maksājums ir ar karti, Adobes robotiņi čakli katru mēnesi piesūta rēķinu uz reģistrēto e-pastu un atņem naudu, pirms tas vēl ir saņemts. Citādi tas ir PayPal gadījumā. Nezinu, vai Adobe pieļauj Latvijai norēķinus caur šo servisu (kopš pagājušā gada sākuma lielai daļai Eiropas valstu tika pievienota šī iespēja, kaut Latvija nebija sarakstā minēta). Ja jā, tad, iespējams, PayPal kontā ir pietiekami daudz līdzekļu un nauda tiek noņemta tur. Tomēr arī tajā gadījumā informācija tiek piesūtīta arī no paša PayPal.
    Ja runājam par soda naudām, par to varētu pārāk nesatraukties, jo viņi nepieder pie mūsu valsts represīvajām iestādēm, kuri, šķiet, to vien gaida, ka kāds kaut ko nepaspēs laikā samaksāt.
    Pat nezinu, ko varētu ieteikt darīt. Viens būtu rakstīt viņu klientu atbalstam. Kontaktinformāciju var iegūt šeit: https://helpx.adobe.com/lv/creative-cloud/help/manage-cc-individual-membership.html
    Otrs variants – mēģināt mainīt maksāšanas metodi, tomēr, cik lasīju forumos, no PayPal pāriet uz karti ir samērā nereāli nesazinoties ar pašu Adobe, jo automātiski visu laiku notiek pārslēgšana uz PayPal lapu, kur nav nekādu iespēju kaut ko mainīt.
    Trešais variants – ja varu redzēt datoru dabā, kā izskatās konts lietotāja pusē, varbūt varu palīdzēt kaut kā uz vietas. Droši vien jāsazinās ne caur šo mājas lapu.

   3. Paldies, Valdi! Man briesmīgs kauns, bet izskatās, ka jautājums atceļas. Esmu pieradusi, ka atnāk kaut kādi paziņojumi, rēķini vai kas tāds no piegādātāja, kas paņem manu naudu. Tagad Adobe profilā atradu, kur adobe slēpj manus rēķinus, un arī, ka pa kluso no konta katru mēnesi tiek novilkti 12eur. Tad nu – viss kārtībā, esmu godīgs maksātājs 🙂

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.