Īsumā par mobilā Lightroom jaunumiem

LRiOS2-4

Šonedēļ iznāca jaunās Lightroom for iOS 4.2 un Lightroom for Android 2.1 versijas. Galvenais jaunums ir iOS RAW atbalsts iPad lietotājiem. Tagad ir iespējams importēt RAW failus no fotokameras vai atmiņas kartes planšetdatorā, tos rediģēt un oriģinālos failus kopā ar izmaiņām sinhronizēt ar Lightroom bibliotēku datorā (ja tiek izmantots Creative Cloud pakalpojums). Līdz šim tāda iespēja bija vienīgi darbojoties ar JPEG failiem.

Par RAW importēšanu planšetdatorā.

Ceļš nedaudz neērts:

 • jāpieslēdz iPad karšu lasītājs ar Lightning pieslēgumu vai fotokamera ar Lightning–kameras USB. Tiem, kuriem vēl tādu nav, bet šķiet nepieciešami, tos iespējams iegādāties Capital Apple veikalos. Iespējams, ka tie ir pieejami arī iDeal, bet tur iegādājamo piederumu sortimentu nepārzinu.

Papildināts: atradu saites uz piederumiem: USB2 karšu lasītājs, USB3 karšu lasītājs.

 • Jāatver aplikācija Apple Photos un jāizvēlas attēlu importēšanu un jāimportē tos Camera Roll.
 • Ja Lightroom iestatījumos nav izvēlēta komanda automātiski importēt Camera Roll attēlus, jāatver Lightroom iOS un jāveic vēl viena importēšana, šoreiz no Camera Roll un Lightroom. Pēc tam, tā kā attēli ir lieli, bet vietas iPad parasti nav pārāk daudz, ieteicams atgriezties Apple Photos un attēlus no Camera Roll izdzēst, tā kā Lightroom iPad-ā veido savas kopijas.
 • tālāk jau iespējams veikt parastās atlases, vērtēšanas un apstrādes darbības, kā arī tagad ir iespēja eksportēt un pārsūtīt pilna izmēra attēlus no oriģinālajiem failiem.
 • Tajā brīdī, kad iPad nonāks vienā tīklā ar datoru, attēli kopā ar izmaiņām automātiski tiks augšupielādēti datorā un sinhronizēti ar Lightroom bibliotēku.

Citi jaunumi iOS lietotājiem.

 • iOS 2.4 no datora versijas pievienotas divi jauni lokālās apstrādes rīki: radiālais filtrs un pārejas filtrs, kas nosaukti attiecīgi kā radiālās un lineārās izvēles rīki.IMG_3228
 • jauni importēšanas iestatījumi, pievienojot automātiskos objektīva labojumus un autora vārdu/autortiesību statusu. Jāpiebilst, ka automātiskie objektīva labojumi attiecināmi uz Lightroom iekļautajiem modeļiem.

  IMG_3222
  Šeit var izvēlēties attiecināt labojumus uz visiem attēliem vai vienīgi RAW failiem
 • jaunas īsinājumtaustiņu kombinācijas iPad ar pieslēgtu ārējo tastatūru.

Piebilde. RAW faili ir pieejami tām kamerām, kuras ir iekļautas LR2015.6 vai LR6.6 datu bāzē. Jaunāku kameru RAW, līdzīgi kā datorā, pagaidām nebūs redzami un jāgaida atjauninājums. Savukārt importēšanas ātrums atkarīgs no paša iPad modeļa: pēdējās paaudzes lielajiem iPad importēšanas ātrums būs daudz lielāks, jo tiem ir USB 3 pieslēgums, vecākiem modeļiem un mazā izmēra planšetēm jāsamierinās ar USB2. Un jārēķinās, ka darbības, kas saistās ar RAW failiem, tomēr notiks jūtami lēnāk, kā uz datora.

Jaunumi Android platformas lietotājiem.

 • jaunais Pro režīms, izmantojot ierīcē iebūvēto kameru, piedāvā iespēju jaunā vidē manuāli kontrolēt slēdža ātrumu, asuma iestādīšanu, ISO jutību un baltās krāsas balansu.
 • Jauns Lightroom kameras logrīks, kas ļauj darboties ar kameru, neatverot pašu Lightroom Mobile programmu.
 • LR Camera
 • Līdzīgi iOS, arī Android tagad iespējams eksportēt attēlus pilnā izmērā. Neatkarīgi no tā, vai tie atrodas datorā, mākoņvidē vai mobilajā ierīcē – ja vien ir pieejams attēls pilnā izmērā, tas tiks lejupielādēts mobilajā ierīcē un piedāvāts eksportēšanai.

 

 

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.