Adobe Lightroom 6.6 un CC 2015.6 – kas jauns?

2016-06-09_12-43-57

Pirms dažām dienām Adobe izsludināja jauno Lightroom versiju 6.6 / vai 2015.6 (mākoņvides lietotājiem). Blakus pierastajiem jaunu kameru modeļu/objektīvu profiliem, darbības uzlabojumiem un kļūdu labojumiem, ir daži būtiski jaunumi. Jāpiebilst, ka vēl vairāk palielinās atšķirība starp LR6 un LR2015 lietotājiem pieejamajām funkcijām.

Jaunumi

Guided Upright (tikai CC2015.6 lietotājiem!)

Līdz šim esošais Lens Corrections panelis sadalīts divos atsevišķos paneļos: Lens Corrections

un Transform

Panelis Upright-Guided

Līdz šim pieejamā Upright funkcija labi darbojās situācijās, kad bija izteiktas vertikālas vai horizontālas līnijas. Tomēr gadījumos, kad tas nebija skaidri nodalāms vai līniju bija daudz un dažādos leņķos, funkcijas darbība bija nepilnīga un vajadzēja veikt papildu darbības manuālā režīmā. Tagad, ar Guided Upright ieviešanu (kas jau līdz šim bija pieejama vairākās citu izstrādātāju programmās), arī Adobe saviem lietotājiem sniedz iespēju precīzāk kontrolēt to, kā tiek laboti ģeometriskie kropļojumi, izmantojot regulējamas līnijas.

Upright-Auto-Guided

Var novilkt 2 līnijas pa jebkurām divām taisnēm, kuras vēlams novietot paralēli. Ja tiek vilktas līnijas arī perpendikulāri, taisnošana notiek abos virzienos.

Upright-Guided
Pie viena arī dažas noderīgas īsinājumtaustiņu komandas ērtākam un ātrākam darbam ar jauno Guided Upright rīku:
Shift + T – izvēlēties Guided Upright;
O – ieslēgt/izslēgt lupu, kura pieejama rīkjoslā, ja ieslēgts Guided Upright;
H – pārslēgt režģi, kas pieejams rīkjoslā, ja ieslēgts Guided Upright (manā datorā pagaidām nedarbojas visas trīs izvēles, iespējams vienīgi ieslēgt iepriekš izvēlēto režīmu un to izslēgt);
A – pārslēgt līniju rādīšanas režīmus;
Command + Option (Mac) / Control + Alt (PC) – ar peli pārvietot attēlu apskates ekrānā izmantojot X/Y slīdņus. Pievienojot arī Shift taustiņu, iespējams ierobežot kustību tikai horizontāli vai vertikāli.

Jaunu kameru atbalsts

  • Canon PowerShot G7 X Mark II
  • Leica M-D (Typ 262)
  • Nikon COOLPIX B700
  • Panasonic DMC-GX85 (DMC-GX80, DMC-GX7MK2)

Citi jaunumi Lightroom 6.6 un CC 2015.6

  • Panorāmu un HDR attēlu veidošana tagad darbojas arī ar attēlu Smart Preview. Jāatzīmē gan, ka tad, ja pēc tam pieslēdz cieto disku, tas neattiecina samontēto rezultātu uz esošajiem RAW failiem, jo tas ir jaunizveidots attēls.
  • Preferenču logā  pie Lightroom mobile tagad iekļauta arī sadaļa Pending Sync Activity, kurā var redzēt augšup vai lejupielādējamo failu daudzumu, kuru sinhronizācija vēl nav paveikta.

Tethered Camera atbalsts vēl dažām Canon kamerām:

  • Canon EOS-1D X Mark II
  • Canon EOS 80D
  • Canon EOS 1300D / Canon Rebel T6

Un, kā jau ierasts, vesela kaudze ar jaunu objektīvu atbalstu. Pilnu šo profilu sarakstu variet apskatīt šeit.

Uzmanību!

Pēc atjauninājumu veikšanas, Mac lietotājiem būtu ieteicams ielūkoties preferenču sadaļā Performance, jo Adobe piegriezusi ciet iespēju izmantot GPU atbalstu rindai ar Radeon kartēm Mac datoriem, kuri darbojas ar El Capitan operētājsistēmu, to nesaderības dēļ:
Radeon HD: 6330M, 6350M, 6370M, 6430M, 6450M, 6470M, 6490M, 6530M, 6550M, 6570M, 6630M, 6650M, 6730M, 6750M, 6770M, 6830M, 6850M, 6850M, 6870M, 6950M, 6970M, 6990M

Izrādījās, ka arī man bija atslēgta šī funkcija, kaut manā MacBook Pro ir NVIDIA GeForce GT650M, kura melnajā sarakstā nav iekļauta.
Ja neizdodas atjaunināt automātiski, šeit ir saite, kur iespējams lejuplādēt jaunāko LR instalāciju, kā arī katrā laikā pārliecināties par to, kura ir pēdējā versija, ja rodas šaubas par to, vai kaut kas nav nokavēts.
Lai veiksmīga lietošana!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.