ON1 Photo RAW

ON1PhotoRAW

Šodien Portlendas programmatūru izstrādātāji ON1 ziņoja par principiāli jaunas RAW apstrādes programmas Photo RAW izstrādi. Viņi ziņo, ka tas ir vairāk kā 10 gadu laikā pirmais pilnībā no jauna izstrādātais RAW procesors. Pateicoties modernajam kodam, kurš pielāgots mūsdienās pieejamajām augstas izšķirtspējas fotokamerām un augstražīgajiem datoriem, tas spēj bez aiztures ielasīt un parādīt jebkura lieluma RAW failu.  Pēc viņu teiktā, visi pārējie (Adobe, Capture One, Apple utt.) ir izstrādāti sen un, neatkarīgi no datora jaudas, nespēj to paveikt bez kavēšanās.

Funkcionalitāte

ON1 sola, ka tas spēs atpazīt vairāk kā 800 mūsdienu fotokameru RAW failus, kā arī tradicionālos JPEG, TIF, PSD, PSB, PND un DNG (arī kompresētos DNG). Tā kā viņi DNG failu atkodēšanai lieto oficiālo Adobe DNG bibliotēku, tiek solīts, ka attēli būs tieši tādi pat, kā tos konvertējot ar Adobe Camera RAW.

Develop

ON1 Photo RAW būs iekļauti slāņi, otas un maskēšanas rīki, lai tas būtu pilnvērtīgs attēlu apstrādes rīks. Tajā paredzēts iekļaut funkcionalitāti no vairākām ON1 programmām: Effects, Portrait un Layers. Atšķirībā no Lightroom, On1 nav nepieciešams attēlus importēt, bet tie ir pieejami caur ON1 Browse (kas paredzēts attēlu priekšapskatei un ir līdzīgs Adobe Bridge vai Lightroom Library sadaļai) neatkarīgi no tā, vai tie atrodas datorā, ārējos diskos vai mākoņvidē.

Tiem, kuriem darbplūsma ir izstrādāta un nav vēlēšanās to mainīt, ON1 piedāvā elastīgu risinājumu. To, tāpat kā visas līdzšinējās programmas versijas, var lietot kā brīvstāvošu programmu (tajā var integrēt arī Google Nik Collection), kā spraudni Adobe Lightroom, Photoshop vai Corel, vai arī kā paplašinājumu Apple Photos. Pagaidām neparādās nekāda draudzība ar Capture One, bet tas drīzāk tās salīdzinoši nelielās izplatības dēļ.

Pieejamība un cena

Patreiz tiek solīts, ka programma būs pieejama šī gada rudenī. Tās gada maksa jauniem lietotājiem patreiz noteikta $149.99, pie viena, ja ir vēlēšanās, kļūstot par  ON1 Plus Pro dalībniekiem. Tiem, kuri jau izmanto ON1 Photo, tiek solīts izdomāt īpašāku cenu. Jāpiebilst, ka gada maksa, kurā iekļauts arī  papildu atbalsts, automātiskie atjauninājumi, iespēja iesaistīties ON1 forumos un sūtīt savus darbus kritikai utt., nav abonēšanas cena. Ja pārtrauc šo gada maksu, esošā tā brīža programmatūras versija saglabājas kā mūža lietošanas licence. Protams, ir iespēja pēc kāda laika atgriezties un turpināt maksājumus.

Vairāk informācijas un daži reklāmas video par jauno brīnumu atrodami ON1 mājas lapā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.