Koronetes

 

Edīte Pauls Vīgnere "Koronetes", Livonia Print UV druka

Vēl pirms Ziemassvētkiem lielais darbs ir galā! Šodien nodrukājām mūsu šī gada lielāko projektu – Edītes Pauls Vīgneres darbu albumu ar Noras Ikstenas tekstiem “Koronetes”. Izcilie Edītes darbi bija pelnījuši tapt iemūžināti grāmatā. Domāju, ka arī Noras izveidotais grāmatas nosaukums ir ļoti atbilstošs saturam. Prieks, ka to izdevās paveikt vēl šogad, jo grāmata ir arī kā Edītes dāvana brālim Raimodam Paulam dzimšanas dienā, kas būs janvāra sākumā.

Saspringto laika nosacījumu dēļ drukāšanai izvēlējāmies lielāko un jaudīgāko tipogrāfiju Baltijā – Livonia Print, kuri bija ļoti pretimnākoši gan termiņu, gan tehnoloģiskajā, gan arī tīri cilvēciskā ziņā.

Edīte Pauls Vīgnere "Koronetes", Livonia Print UV druka
Desmit sekciju Heidelberg iespiedmašīna vienlaicīgai abu pušu apdrukai ar UV žāvēšanu

Jau divas nedēļas pie viņiem ir uzstādīta jauna unikāla iespiedmašīna, kura drukā ar īpašām UV krāsām, uz kuras arī mums tika piedāvāta iespēja nodrukāt šo grāmatu. Tehnoloģija ir tāda pat kā mūsu šī gada kalendāriem izmantotā, kurus drukāja tipogrāfija “MicroDot”, kas diemžēl vairs nepastāv (gan ne mūsu vainas dēļ).

Neiedziļinoties tehnoloģiskos sīkumos, varu teikt, ka nodrukāts tika teicami un gandarījums ir liels! Pagaidām vēl nepublicēju grāmatas izskatu, jo iesiešana tika solīta uz 30. decembri, ja pagūs. Ja nē, tad būs janvāra pirmajās dienās. Par izskatu un citām detaļām atsevišķā ierakstā, kad viss būs gatavs.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.