Lightroom 6/CC 2015 kļūdu labojumi

Splash screen

Iepriekšējā ierakstā minēju par brīdinājumu no programmas testētājiem pagaidām atturēties atjaunināt pēdējo Lightroom versiju 6.2/CC2015.2, sakarā ar iespējamajiem traucējumiem programmas darbībā. Ieteikums pagaidīt bija labs un ilgi kavēties nenācās. Jau piektdienas pievakarē parādījās kļūdu labojuma versija 6.2.1/CC2015.2.1, par ko ziņu gan saņēmu jau ceļā uz nedēļas nogales plenēru, tā kā ātrāk par pirmdienu apskatīt to neizdevās. Šoreiz saņēmos atjaunināt.

 Lielu iepriecinājumu pagaidām nejūtu. Jaunais importēšanas ekrāns šķiet nevajadzīgs (ja nu vienīgi kādam nepieciešams tieši tagad parakāties pa datoru vai pārcelt savu Photoshop Elements katalogu uz Lightroom).

Import-logs
Redzama izvēle ar pievienotajiem ārējiem diskiem/kameru/karšu lasītāju (logi aktīvi, ja kāda ierīce pievienota)

Izvēloties importēt no kartes, atveras nākamais dialoglogs:

Import-karte
Sākotnējā skatā iespējams uzreiz sākt importu, ja ir pārliecība, ka viss notiek tieši tā, kā gribēts,

Ja tomēr nav pārliecības un ir vēlēšanās kaut ko ietekmēt, iespējams atvērt sānu paneļus, lai izvēlētos importēšanas nosacījumus līdzīgi iepriekšējai versijai. Vienīgi nesaprotamu iemeslu dēļ šis tas tagad ir samainīts vietām (Import un Cancel pogas pārceltas augšā, kas sākotnēji rada nelielu mulsumu).

Import-sānu-paneļi

Tas, kas šajā gadījumā pietrūkst, ir skaidrs labās puses pārskats ar mapju struktūru. Rādīta tiek vienīgi izvēlētā mape, kurā tiks importēti attēli. Atverot sadaļu Advanced, tomēr ir iespējams pievienot importēšanas nosacījumus un apstrādes scenārijus. It kā ir, bet kādēļ tik sarežģīti!

Tomēr šo posmu ir iespējams apiet, sadaļā Preferences atslēdzot Show “Add Photos” screen.

Import-Preferences

Šajā veidā importējot, logs izskatās nedaudz atšķirīgs, tomēr ne būtiski. Katrā ziņā uzreiz tiek atvērti sānu paneļi, kas jau ir patīkamāk.

Import-direct

Viena lieta, kura pa ceļam “pazudusi”, ir iepriekšējās versijās tik noderīgā “Don’t Import Suspected Duplicates“, kas pasargāja no diska piesārņošanas ar nevajadzīgām kopijām. Tagad jāuzmanās pašiem, tomēr ceru, ka tā vēl atgriezīsies pie nākamajiem atjauninājumiem.

Nelielai “kompensācijai” ieviesta iespēja izvēlēties vairāku mapju importu vienlaicīgi, kas ir noderīgi, ja pārceļ vai pievieno attēlus bibliotēkai.

Import-Include

Savukārt nelielu pārsteigumu radīja iepriekš labi funkcionējošais diska vietas rādījums – ierasts, ka tur ir dažādi krāsu signāli: zaļš, ja vietas ir daudz, pārveidojas dzeltenīgs vietai samazinoties, oranžs, kad lietas kļūst kritiskas un sarkans, kad disks ir pilns. Pie tam šī informācija bija redzama divās vietās – gan programmas kreisā paneļa Folders katra diska augšējā joslā (ja tā bija aktivizēta izvēlnē), gan arī pie importēšanas panelī Destination. Šobrīd tāda Destination paneļa vairs nav, tāpat kā šādas funkcijas. Savukārt Folders struktūrā nezin kādēļ viss tiek rādīts zaļs, kaut zinu, ka viens no diskiem ir praktiski pilns.

Library-Folders

Lai kā būtu, šī programmas versija pagaidām izskatās pusgatava. Šis kļūdu labojums droši vien kaut kam līdzēja, jo strādāt ar programmu var, pie tam šķiet, ka tās normālā darbība tiešām kļuvusi krietni ātrāka, ja neskaita importēšanas un priekšskates attēlu (Preview) veidošanas darbības, ar kurām Lightroom nekad nav spējis izrauties pirmajās rindās. Izlasīju arī iznīcinošo rakstu Petapixel, tomēr neko jaunu neuzzināju. Tiem, kuriem nepieciešama tūlītēji ātra priekšapskate, vienmēr ir Photo Mechanic kā prioritāte, jo labāka rīka šim nolūkam nav (arī metadatu aprakstīšana tur ir daudz izvērstākā un šobrīd savietojama ar Lightroom, ja kāds izvēlas lietot abas).

Pagaidu spriedums. Ja kādam nav īpašas vajadzības pēc jauno kameru/objektīvu profiliem, labāk vēl nedaudz nogaidīt līdz versijai 2.2, jo kāršanās problēma vēl nav atrisināta pilnībā – man pagaidām programma uzkaras gandrīz pie katra importa no ārējām iekārtām, kā arī nespēj izslēgties pēc kārtējā kataloga Backup izveidošanas. Citādi programmas darbība ir laba un ātrāka par iepriekšējām versijām.

Viena doma par “Lightroom 6/CC 2015 kļūdu labojumi

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.