Adobe MAX. Adobe un Creative Cloud jaunumi

MaxAdobe

Tādu šajā reizē ir ļoti daudz. Par visiem nerakstīšu, jo visus nepaspēju pamanīt, kur nu vēl saprast. Vakar bija konferences trešā diena, kurā stāstīja tieši par pašiem programmu jaunumiem. Mēģināšu īsi un pēc kādas nebūt kārtas.

Pats Creative Cloud tika atjaunināts jau pirms ikgadējā Max pasākuma, un tur nav pārāk daudz ko piebilst. Arvien vairāk Adobe mēģina uzlabot un atvieglot darbplūsmu dažādās dzīves situācijās: birojā, mājās, pa ceļam – jebkur, kur vien ienāk prātā ideja un vēlme kaut ko darīt. Tā veicināšanai šajā gadā klajā nācis daudz jaunu “mazo” jeb mobilo programmu, kuras visas viegli un ērti integrējas ar galda datoru programmām, nedestruktīvā veidā pārsūtot visas mobilās darbības un ļaujot turpināt darbu ar stacionārajām programmām, nezaudējot kvalitāti. Vakar vairākas stundas skatījos konferenci un tas, ko redzēju, pārliecināja. Par pamatīgumu, iedziļināšanos klientu vajadzībās, noderīgumu un nopietnu attieksmi pret darāmo. Ja vien cilvēks nav pārāk slinks, iespējas strādāt brīvi un radoši no instrumentu puses šķiet sagādātas vairāk kā pietiekami.

Adobe Stock

Adobe-Stock

Šķiet, ka viena ļoti būtiskajām jaunajām lietām, kas varētu interesēt radošos datorlietotājus, ir Adobe Stock. Kopš vasaras tā tiek piedāvāta kā papildinājums esošajai Creative Cloud abonēšanai, par ne pārāk lielu samaksu iegūstot ļoti ērtu iespēju piekļūt attēliem, vektorgrafikām, ilustrācijām vai videofailiem tieši no lietojumprogrammām un izvēlēto materiālu iegādāties tiešā veidā no tās pat programmas. Par šo varbūt sīkāk kādā citā ierakstā, jo vēl pagaidām nav pilnas skaidrības par to, kā darbojas šī licencēšana Creative Cloud for teams gadījumā. Ceru, ka izdosies to precizēt nedēļas pusotras laikā.

Radošumam un iedvesmai

Adobe mēģina arvien vairāk attīstīt iespējas tieši mobilo iekārtu lietotājiem. Starplaikā jau parādījās rinda ar mazām programmām radošām izpausmēm grafiskajiem darbiem – Adobe Color CC, Shape CC, Brush CC un Hue CC – kas paguva iemēģināt, tie tās zina. Tagad tās ir apvienotas kopīgā jaudīgākā rīkā Capture CC. Par to vairāk var lasīt Adobe mājas lapā vai apskatīt AppStore (iPhone un iPad lietotājiem) vai Google Play (Android).

Capture CC

Ļoti ineteresanta izskatījās arī jaunā Adobe Comp CC. Radoša maketu veidošana ar iPad, izmantojot pat ar roku uzzīmētas tekstu kastes.

CompCC

Tālāk iespēja iesaistīt un izmantot iestrādes, kuras saglabātas mākoņvides bibliotēkā (Creative Cloud Library),  turpat iPad-ā apstrādāt bildes ar jaunizveidotajām (Mix ir pilnībā pārstrādāta, tā kā var teikt, ka jauna) Photoshop Mix un Photoshop Fix.

Mix_Fix

Tad var atgriezties Comp CC, izmantot Typekit pieejamos fontus un pabeigt maketēšanu, beigās to pārsūtot uz Illustrator CC, InDesign CC vai Photoshop CC, atkarībā no tā, kāda veida salikums ir ticis veidots. Šeit arī uzskatāms piemērs, kā to darīt, izmantojot mobilās aplikācijas.

Web un UX

Adobe-Muse

Gandrīz neticams iepriecinājums – jaunā Adobe Muse versija ir ieguvusi pilnīgi jaunu funkcionalitāti – beidzot ieviesta responsīvā dizaina iespēja, pie tam pārliecinoši!

comet-icon-150x150

Vēl viena lieta, kas šķita ārkārtīgi interesanta, bija jaunais projekts lietojamībai (User Experience), pie kura Adobe strādā jau vairāk kā gadu: Project Comet. Daudz iespēju veidot salikumus (pie tam vienlaicīgi to var būt gandrīz neierobežots daudzums, nejūtot ātrdarbības problēmas) un tos uzreiz testēt uz dažādām izvadierīcēm. Šis gan pagaidām vēl nav pieejams lietotājiem, tā parādīšanās paredzēta nākamā gada pavasarī, tomēr jau šādā izskatā tas šķiet kā ļoti vēlams visiem, kuri  darbojas ar lapu un aplikāciju izstrādi.

Vizuālā stāstniecība

Daļēji jauna programmu kopa, kura palīdz veidot kvalitatīvas savu darbu prezentācijas mobilajās ierīcēs. Ne viss visiem vēl ir pieejams.

SlatePremiere ClipVoice

Adobe Slate pagaidām pieejams vienīgi iPad lietotājiem, līdzīgi ir ar Adobe Premiere Clip, kas arī atbalsta vienīgi Apple ierīces, Adobe Voice, kura ir atzīta par labāko 2014. gada mobilo aplikāciju, pievienoju šeit, lai būtu pabeigts komplekts.

Fotogrāfija

Šajā sadaļā vairāki jaunumi.

Lightroom datoriem

Iznācis atjauninājums Lightroom 6.2 un Lightroom CC 2015.2 ar vairākām interesantām iespējām.

 • Pārstrādāts attēlu importēšanas logs un importēšanas darbības kā tādas, kā arī pievienota funkcionalitāte katalogu importam no Photoshop Elements.
 • Uzlabotas HDR un panorāmu montāžas funkcijas.
 • Dehaze funkcija ieviesta arī lokālās apstrādes rīkiem (tas gan attiecas vienīgi uz Lightroom CC lietotājiem).
 • Pievienotas vairākas jaunas kameras (DxO One, Olympus OM-D E-M10 mark II, Sony A7S mk II un Leica S).
 • Virkne jaunu objektīvu.
 • Kā parasti, daudz kļūdu labojumu.

Piezīme! Iespējams, ka pagaidām vēl pāragri pāriet uz šo versiju, jo, pēc ziņām no testētājiem, ar to pagaidām ir padaudz problēmu: kāršanās (Mac datoriem), jūtami ātrdarbības zudumi (ne visiem, tomēr samērā regulāri). Šeit it kā vainīga tā pati jaunā importēšanas sistēma, kas izveidota saprotamāka tiem, kuri ar Lightroom nav pazīstami, tomēr kaut kas nav izdarīts līdz galam. Ir iespējams šo jauno importa dialoglogu preferencēs atslēgt, tomēr tas var nepalīdzēt bremzēšanās mazināšanai. Protams, ar zināmu piepūli iespējams pāriet atpakaļ uz iepriekšējo 6.1.1 vai līdzšinējo mākoņvides versiju, tomēr tas nav pavisam vienkārši. Es pagaidām šajā datorā neatjaunināju un izmēģināšu to uz otra (PC) datora, tad varēšu pateikt kaut ko tuvāk par sajūtām.

Lightroom Mobile

Svarīgākā ziņa jauniem lietotājiemLightroom Mobile ir bez maksas uz neierobežotu laiku visiem, kuri to vēlas lietot savās planšetēs un viedtālruņos!

LR-Mobile 2

Lightroom Mobile ir pamatīgi pārstrādāta un uzlabota. Versija 2 pienākas Apple ierīču izmantotājiem un 1.3 Android sistēmai.

 • Tiešā pieeja kamerai no programmas ātrākai attēla apstrādei un publicēšanai vai nosūtīšanai pēc apstrādes.
 • Dehaze funkcija attēlu dzidruma un krāsu piesātinājuma koriģēšanai.
 • iPhone un iPad lietotājiem iespēja pāriet uz jauno Photoshop Fix aplikāciju attēlu padziļinātai retušai.
 • pilnvērtīgai krāsu rediģēšanai iekļauts Targeted Adjustment rīks, kā arī krāsu/melnbaltā foto apstrādes funkcija.
 • iespēja veidot video stāstu no fotogrāfiju kolekcijām (vai no Camera Roll), pievienojot un sinhronizējot ar izvēlēto mūziku, izmantojot tiešo pieeju Premiere Clip.
 • un vēl citas lielākas un ne tik lielas nozīmes funkcijas.

Piebildīšu, ka paralēli Lightroom, iznācis arī Adobe Camera RAW 9.2, kurā tāpat iekļauta Dehaze funkcija lokālās apstrādes rīkos. Tas gan attiecas vienīgi uz Photoshop CC. Savukārt vecāku versiju lietotājiem, lai piekļūtu jaunāko kameru profiliem, atliek izmantot DNG konverteri.

Nākamajos ierakstos mēģināšu apskatīt, kā darbojas jaunais Lightroom CC un Lightroom Mobile dzīvē, kā arī ievietošu solīto informāciju par Adobe Stock iespējām.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.