#W10LV. Devītā diena.

Uzzinājusi, kas šodien paredzēts, Virsma tikai novaidējās, jo saprata, ka miera nebūs. Patestējām dažas perifērijas iekārtas, kas mājās atrodamas. Tā kā pārsvarā tās visas ir Epson ražojumi, šo varētu arī saukt par Epson W10 gatavības dienu.

Epson-Windows10

Sāku ar diviem printeriem: Epson B-510DN kā tīkla iekārtu un Epson Stylus Pro 3880 caur USB pieslēgumu, un turpināju ar skeneri Epson Perfection V750 Pro. Iekšējais uzdevums šajā gadījumā – pārbaudīt, cik vienkārši vai sarežģīti ir pievienot šīs lietas Windows 10 vidē un panākt kontrolējamu šo iekārtu sadarbību.

Jau kaut kad otrajā dienā pēc testa sākuma mēģināju pievienot tīkla printeri, bet tas kategoriski neizdevās, tādēļ to atliku uz citu reizi un bija doma, ka par šo vēl tuvākajā nākotnē pačīkstēšu, jo tas nenotika gluži intuitīvi un, mēģinot caur sānceļiem, ieguvu aizrādījumu ka man nav tiesību tā izrīkoties.

Šajā reizē nolēmu nepadoties. Un atkal tas pats. Izvēloties Settings/Devices/Add a printer or scanner, pēc ilgiem meklējumiem Windows tā arī neko neiespēja atrast.

Add printer

Pāris reižu spiedu Refresh, bet protams, bez panākumiem. Izvēloties iespēju The printer that I want isn’t listed, atveras nākamā sadaļa, kurā pirmais teksts šķita aizkustinošs.

Find-other

To arī izvēlējos un printeris uzreiz parādījās, pie tam gatavs darbam bez kādiem atjauninājumiem. Taisnības labad jāpiebilst, ka iepriekš aprakstītajā pirmajā reizē man tiešām neizdevās neko atrast arī ar šīm papildiespējām.

B-510DN (Epson)

Nākamajam kārta lielajam Epson printerim Stylus Pro 3880. Arī šeit negāja pavisam gludi, tomēr ar vairākkārtējām atkārtotām darbībām, programmatūras lejuplādēšanu

StylusPro3880-driver

un Windows personiskāku iepazīstināšanu ar printeri rezultāts bija sekmīgs.

Epson Perfection V750

Kārta skenerim. Laikam kaut ko daru pavisam nepareizi, bet arī šo Windows negribēja uzrādīt. Caur Device Manager atradu, ka kaut kas līdzīgs skenerim tomēr vada galā karājas, vienīgi neizdodas atrast vajadzīgo draiveri.

Device Manager

Soļi skaidri: Epson mājas lapa, lejuplādēt un aiziet. Un tiešām aiziet!

Kārtējo reizi, lai būtu kontrolējams rezultāts, uzbūvēju skenera profilu, šoreiz izmantojot x-Rite i1Pro iekārtu, tā kā i1Display Pro, ko izmantoju monitora profilēšanai, to nenodrošina.

i1_Pro

Parauga skenēšanai ņēmu Gretag Macbeth ColorChecker SG, ko parasti izmantoju šādiem gadījumiem, jo tā krāsu informācija iebūvētas arī pašā x-Rite programmā.

Epson Scan

Pie x-Rite dialoglogiem atkal saskāros ar to pat problēmu, kā Lightroom gadījumā – burti tik mazi, ka izvēlēties kaut ko varēju tikai pēc atmiņas.

x-Rite target

Tālāk jau viss gāja labi, vienīgi tā pat ārkārtīgi sīkā izmēra dēļ bija grūti sakārtot koordinātes ColorChecker informācijas ielasīšanai.

x-Rite Load Image

Profila nosaukumu ierakstīju greizi, jo īsti nevarēju saskatīt, ko rakstu. Pie viena izveidoju arī “Karsto mapi”, kurā saglabājas jaunizveidotie profili automātiskai pieejai grafiskās apstrādes programmās (piemēram, Photoshop).

Scan_Hot Folder

Profils gatavs. varēju sākt skenēt. Atcerējos par senaizmirstu lūgumu ieskenēt dažas vecas atklātnītes un nolēmu, ka šis ir tas gadījums.

Kartiņa-scan

Ieskenēto kartiņu, saglabātu TIFF, atvēru Photoshop

Scan_ARGB

pievienoju izveidoto un greizi nosaukto profilu (izveidoju divus, bet abi ir identiski, tā kā vienu varēšu izdzēst, tie nedaudz atšķiras no Epson pašu pievienotajiem, bet pēc krāsām ir pareizāki, kas tikai apliecina, ka vienmēr labāk būvēt savus)

Assign-profile

Scan_V750_profile

un veicu nelielas tonālās korekcijas. Asināšana šeit vēl nav veikta, tādēļ attēls izskatās nedaudz mīksts.

Scan_V750_Levels

Gatavs! Izskatās, ka darbojas labi un Epson ir gatavs darbam ar Windows 10.

Vairs palikusi viena diena līdz testa noslēgumam! Pagaidām nav izdevies atrast kādu nopietnu nesaderību vai neatrisināmas problēmas.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.