#W10LV. Astotā diena.

Siāmas dvīņi

Viena no lietām, ko gribēju pārbaudīt, bija iespēja planšeti izmantot fotokameras kontrolei. To varētu saukt arī par vēl vienu testu piegādātāju gatavībai papildu servisu nodrošināšanā Windows 10 videi. Es ikdienā lietoju Olympus OM-D E-M1, un uzdevums bija atrast kaut ko savietojamu ar šo fotokameru.

Sāku ar mēģinājumu sameklēt kaut ko paša Windows veikalā, lai varētu izmantot planšetes kā tādas (nevis galda datora) iespējas. Atradās gandrīz apaļš nekas. Olympus nodemonstrēja solidaritāti ar pārējiem izstrādātājiem un piedāvāja savu Olympus OI. Share vienīgi iOS un Android videi. Vienīgā programma, kura uzrādījās Windows Store meklēšanā bija samērā primitīva aplikācija Camera Remote no KiMe Limited.

Camera Remote

Programma, līdzīgi OI. Share, paredzēta kameras kontrolei, izmantojot savstarpējo bezvadu tīklu kamerām, kuras aprīkotas ar WiFi funkciju. Izstrādātāju attieksmes dēļ, tās lietošana izrādījās vairāk kā neērta. Visi iestatījumi jāsagatavo kamerā pirms tās pieslēgšanas tīklam, jo pēc tam vairs nav iespēju kaut ko mainīt, izņemot asuma iestatīšanu, kas vienīgā darbojās vēl bez uzņemšanas pogas, pie tam darot to pat ar atslēgtu auto fokusu.

Camera Remote-1

Paskatījos, kas tiek piedāvāts Pro pakā, tomēr arī tas neiedvesmoja uz naudas tērēšanu, ņemot vērā nedraudzīgos tekstus par to, ka nauda tiks atņemta tūlīt pēc pogas nospiešanas (pie tam nebija redzams, cik liela summa būs jātērē), kaut šeit tika solīts, ka varēs mainīt arī iestatījumus un redzēt, kas patiesībā uzņemšanas brīdī būs attēlā.

Camera Remote-Settings

Man tas viss nepatika, tādēļ pārgāju uz drošākām lietām un meklēju kaut ko stabilāku. Izrādījās, ka Olympus piedāvātā Olympus Capture jūnija versija bez problēmām uzinstalējās un bija gatava darbam.

Olympus Capture Pict

Tas gan ir režīms studijas darbam, nevis izklaidei ar planšeti, tomēr pamēģināju, cik labi tas strādā.

Olympus Capture-Grid

Šajā gadījumā neradās nekādi iebildumi, izņemot izšķirtspējas nepietiekamību asuma kontrolei 1:1 režīmā.

Olympus Capture1_1

Vakar vakarā mūsu opītis pieteicās, ka ir atradis modeļa cienīgu objektu, tādēļ izlēmu, ka tas arī būs fotografējamais sižets. Diemžēl tas bija nedaudz cietis gāžoties no liela augstuma, tā kā attēlā novērojami izteikti defekti. Cilvēki ar vājākiem nerviem lai neskatās, jo, tā kā šīs reizes tēma nav “glamūra” retuša, tad atstāju augli tā dabīgajā izskatā.

Siāmas dvīņi

Rīt par dažiem turpmākajiem mēģinājumiem ar perifērijas ierīcēm.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.