#W10LV. Septītā diena.

OneNote

Šodien dienas kārtībā pirmdiena. Tas nozīmē darba diena. Viss sajucis, sestā diena patiesībā bija septītā diena un tagad pēkšņi septītā diena izrādās pirmdiena! Pilnīgs bardaks! Lai kā nebūtu, Windows izgulējās un atkal ir možs. Daži draudzīgi lasītāji, izrādās, bija sapratuši, ka Virsma cietusi no Windows 10 vājuma un pārtraukusi darboties. Saņēmu pat bažīgus līdzjūtības izteikumus un cerību pilnus vēlējumus Windows atveseļošanās sakarā. Šis  būtu ļoti pārspīlēts apgalvojums, jo patiesībā man bija jādara kaut kas atbilstošāks brīvdienai, nevis jādzenā Windows podziņas, tādēļ izdomāju, ka viņam būt labi pagulēt.

Turpinām testēšanu!

Pateicoties Reinim Znotiņam, kurš gādīgi ierakstīja komentāru ar pieredzi no Windows 7 laikiem par to, ka kādreiz ir bijusi iespēja no OneNote ar Win+S palīdzību iedarbināt ekrānattēlu (aizvietošu “ekrānšāviņus” ar šo jaunvārdu, jo esmu pacifists un šaudīšanās man nepatīk) veidošanu. Tas nedarbojās, tomēr, sakasot čupiņā savas nelielās intelekta druskas, atradu, ka pievienojot šim salikumam Shift, viss jauki darbojas jebkurā programmā. Tas gan ieceļ izvēlēto attēlu OneNote bez cerībām tūlītēji saglabāt citā vietā. Alternatīva – iekopēt atmiņā (Clipboard) un ievietot attēlu izvēlētajā dokumentā.

OneNote_ScreenShot

Un šeit ir daudz iespēju izcelt svarīgāko un paslēpt traucējošo, pie viena pievienojot no OneNote arī atslēgvārdus vai papildu funkcijas.

Draw_Tag

Tas un dažu citu šī testa dalībnieku atsauksmes mani ieinteresēja nedaudz vairāk paskatīties, ko labu OneNote piedāvā. Pirmais iespaids neviesa skaidrību, kaut arī nenobiedēja. Pavirši skatoties sākumā nedaudz atgādināja Evernote, kas ir viens no rīkiem, ko izmantoju lietu organizēšanai un savas dažbrīd vājās atmiņas atbalstam. Bet, protams, ir citāds. OneNote izskatās ļoti labs un jaudīgs rīks, vai drīzāk rīku komplekts. Un izskatās, ka labprāt sadarbojas arī ar citām operētājsistēmām.

Tā kā jau kādu laiku lietoju testa režīmā pieejamo jauno MS Office ( ja pareizi saprotu – 22.09. ir tā diena, kad tas tiks oficiāli rādīts pasaulei, kopā ar Virsmas 4. paaudzes māsu) uz MacBook Pro, tur pilnīgi negaidīti atradās arī OneNote. Saliku, sasinhronizēju caur OneDrive iPhone+MacBook Pro+Surface3, kas, kā izrādījās, nemaz nav grūti un sapratu, ka ir ērti.

OneNote_Sync

Iespējams, ka sākšu pat lietot, jo atradu daudz noderīga. Vizuāli viss šķiet saprotami un ērti, viegli savācot attiecīgajai tēmai kopīgos materiālus. Šeit var ātri salikt kopā dokumentus, ekrānattēlus, teksta piezīmes, skices, plānotos termiņus un koplietot ar citiem, kā arī sūtīt dokumentus dažādos formātos ar dažāda līmeņa pieejas tiesībām (šis izskatās patapināts no Adobe Acrobat, bet varbūt es kļūdos stāstā par vista-ola). Patiesībā, ja vien cilvēks nav galīgi slinks, šeit var izdarīt daudz ko.

Draw

Starp sīkumiņiem, kas šķita mīļi, programma piedāvājas arī meklēt un atpazīt tekstu (pagaidām gan tikai trīs valodās) attēlos. Pārbaudīju – darbojas. Tas, protams, nav nekas jauns, Acrobat to visu dara, kā arī Google-s iPhone aplikācijā to izmantoju kopā ar visu attēla pārveidošanu tekstā un tulkošanu, tomēr jauki, ka piedomā pie detaļām.

Searchable Text

P.S. Vakar uzinstalēju jauno iOS 9, kurā kā viena no jaunajām lietām ir, ko neteiksi, divu programmu vienlaicīga lietošana iPad planšetēs blakus logos. Domas lido gaisā no viena izstrādātāja pie otra… Microsoft šoreiz paspēja pirmais.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.