#W10LV. Ceturtā diena.

Win-AdobeCC

Sāku pārbaudīt Windows10 draudzību ar Adobe Creative Cloud programmām. Sākotnējā sajūta pie instalēšanas bija laba – viss notika bez ķeršanās: ielogošanās savā Adobe kontā, Creative Cloud programmu lejupielāde, programmu instalēšana. Šķiet, ka saderība ir nodrošināta labi.

Kopš vairs tik ļoti nemulstu, kur ko atrast (kaut gan ātrākai izvēlei pietrūkst Launchpad un citu ierasto meklēšanas veidu), varu samērā ātri tikt pie vajadzīgajām programmām un failiem arī šajā vidē. Izdevās arī iekšējā tīklā piekļūt pie MacBook diskiem un pameklēt šo to savā datorā, kas gan notika ne tik žigli, bet tur vainīgs iekšējais bezvadu tīkls, nevis Windows.

Network search-MBP

Lightroom CC īpatnības Windows10 vidē

Jau iepriekš rakstīju, ka mobilā versija Windows10 nav pieejama, toties iespējams uzinstalēt stacionāro versiju (nesaprotamu iemeslu dēļ tā pašā Windows vidē tiek rādīta kā Lightroom 6, tomēr, neskatoties uz to, ir saglabāta pilna LR CC funkcionalitāte). Un tā darbojas labi!

LR_PC mode

Pilna funkcionalitāte un, pateicoties SSD diskam un ātrajam procesoram, laba ātrdarbība, tā kā pilnīgi mierīgi var strādāt uz šīs planšetes arī kā uz datora. Protams, ieimportējot RAW failus, darbība ir nedaudz lēnāka kā uz MacBook Pro, bet, 64-bit atbalsts un Lightroom fīča ar grafiskās kartes (kaut arī iebūvētās) atbalsta izmantošanu, darbošanos padara gluži labu.

Graphic_proc_Settings-LRCC

Pilnizmēra apskates failu veidošana Develop režīmā ir nedaudz gausāka, tomēr nevar teikt, ka tas ļoti satrauktu. Pagaidām gan esmu importējis vienīgi Olympus RAW failus, kuri ir salīdzinoši viegli. Vēlāk pamēģināšu arī kādus Nikon D810, kas varētu būt lielāks izaicinājums.

Pie darbības gan brīžiem nedaudz noraustās ekrāns (tas pats notiek arī Photoshop vidē), tomēr nav pārāk traucējoši. Droši vien pie lielākas operatīvās atmiņas (šeit iebūvēti 4GB) tāda problēma neparādītos.

Sākotnēji iezīmējās problēma pie attēlu šķirošanas – nedarbojās ne īsinājumtaustiņi, ne arī tiešā izvēle programmā. Tomēr, pārejot uz Develop moduli un atpakaļ uz Library, problēma pazuda.

Apstrādes ātrums, kā jau pienākas neražojot milzīgus pikseļu bluķus, bet darbojoties ar XMP datiem, ir ļoti labs. Vienīgais brīdis, kad jūtami palēninājās reakcija, bija lokālās apstrādes rīku izmantošana. Tomēr tā, ja veic daudz darbību bez programmas pārstartēšanas, var iedzīt stūrī arī ļoti jaudīgus galddatorus.

Lightroom Mobile

Jau rakstīju par Lightroom duālo dabu šīs Microsoft planšetes gadījumā. Šāds risinājums man bija jaunatklājums. Bet nav slikti. Kamēr planšete tiek izmantota kā stacionārs dators, darbojas programmas pilnā versija. Ja atvieno tastatūru un pāriet planšetes režīmā, tiek piedāvāts pārslēgties uz mobilo versiju. Var tam nepiekrist, bet neko jēdzīgu ar to tāpat pasākt nevar, jo pietrūkst taustiņu. Ir iespēja pāriet uz mobilo versiju arī ar pieslēgtu tastatūru un peli. Vienkārši apakšējā rīkjoslā blakus monitoru izvēlnei jānospiež poga Touch workspace.

LR_Touch-workspace

Sliktā ziņa ir tā, ka šajā gadījumā vienīgā iespēja ir izmantot vienu iekārtu visiem dzīves gadījumiem. Ja normālā veidā katalogs glabājas uz lielā datora, sinhronizējot kolekcijas uz mobilajām iekārtām, šeit tas nedarbojas, tā kā nav iespējams pievienot kaut ko citu, izņemot esošo katalogu. Ja strādā tikai ar šo kā vienīgo datoru, tad problēmu nav. Vienmēr viss ir līdz, bildes var glabāties uz ārējā diska un izmaiņas, ja disks atrodas mājās, sinhronizēt atgriežoties. Tā kā mākoņvides sinhronizācija ir iespējama tikai vienam katalogam, tad, pat ja ir vairāki datori un vairākas iekārtas ar dažādiem katalogiem, vienlaicīgi būs pieejami tikai viena kataloga attēli.

LR-Sync logs

Bet noteikti ir daudz cilvēku, kuriem fotogrāfija nav pamatnodarbošanās un šāds risinājums ir pilnīgi pietiekams.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.