#W10LV. Trešā diena.

Šodien neliela atkāpe no vakar solītā. Tomēr solījumu pildīšu nākamajā ierakstā.

Labas prakses nodrošināšanai, pirms sākt strādāt ar attēliem, jābūt pārliecinātam, vai instrumenti ir uzasināti un darba kārtībā. Tādēļ, vispirms jāpārliecinās, vai var savest kārtībā krāsu atbilstību. Pirmās dienas ierakstā solīju, ka ekrāna kalibrēšanai būs būt, šeit rezultāts. Arī šajā reizē pārliecinājos, ka Mircrosoft pagaidām nav to izredzēto mobilo ierīču ražotāju daļā, par kuriem rūpējas citu pakalpojumu ražotāji. Līdzīgi kā Adobe, arī krāsu vadības planšetu/telefonu programmas izstrādātāji piedāvā šo servisu vienīgi Android un iOS platformām. Bet, kā jau noskaidrojām, šī planšete ir līdzvērtīga datoram un līdz ar to bez kādām problēmām izdevās uzinstalēt stacionārās versijas. Lejuplādējot jaunākās programmu versijas, Windows 10 saderības problēmu nebija. Uzbūvēju profilus un intereses pēc izvēlējos divu dažādu ražotāju iekārtas, lai salīdzinātu rezultātu. Izmantoju Datacolor Spyder 4Elite (saite gan jau uz jauno Spyder 5Elite, kuru pagaidām neesmu ieviesis, bet pavisam mierīgi varēju iztikt arī ar 4) un x-Rite i1Display Pro. To darīju tādēļ, ka dažu monitoru ražotāju programmatūra balstīta uz kādas konkrētas krāsu vadības programmas pamata (piemēram, Dell 13. sērijas paplašinātās krāsu telpas monitoriem izmantota x-Rite tehnoloģija un ar Datacolor iekārtām praktiski nav iespējams izveidot precīzu profilu). Šis nebija tāds gadījums, abas iekārtas sniedza ļoti līdzīgu un vienlīdz labu rezultātu.

Sāku ar i1Display Pro. Instalācija noritēja ļoti ātri un bez jebkādas ķeršanās. Pie iestatījumiem izvēlējos Advanced, lai būtu iespēja nedaudz vairāk ietekmēt rezultātu. Šoreiz nav stāsts par krāsu vadību, tādēļ ar detaļām nekavēšu. Varu tikai piebilst, ka x-Rite šo identificēja kā Samsung matricu.

Šeit jau iestājās reālas problēmas ar lasāmību un, ja nezinātu no galvas, kas tur rakstīts, izvēlei būtu vairāk kā gadījuma raksturs.
Šeit jau iestājās reālas problēmas ar lasāmību un, ja nezinātu no galvas, kas tur rakstīts, izvēlei būtu vairāk kā gadījuma raksturs.

ICC-Profile-1Kā redzams, profils ir ļoti tuvu izvēlētajiem parametriem, vienīgi spilgtums zemāks par izvēlēto. Par to pārāk nesatraucos, jo gaišumu var regulēt manuāli. Vēl gan joprojām nesaprotu, kā to varētu darīt pakāpeniskāk, nevis ar soli 25%. Lai kā nebūtu patreizējais monitora gaišums pilnīgi apmierina. Kontrastu vērtēju kā labu.

Otrais būvniecības mēģinājums – Spyder4 Elite. Tieši tāpat – instalēšana bez problēmām un ķeršanās, programmas darbība – ātra.

Spyder-sRGB

94% no sRGB krāsu telpas ir ļoti cienījami, ņemot vērā faktu, ka šis nav profesionālai attēlu apstrādei paredzēts monitors.

Spyder-AdobeRGB

Tieši to pat var piebilst šeit – reti kuram portatīvajam datoram ir kaut puslīdz līdzīgs rezultāts. Manam 15″ MacBook Pro ar Retina ir tikai nedaudz plašāka telpa – 76% no Adobe RGB.

Skatoties iegūtos rezultātus, aina līdzīga, kā ar i1Diplay Pro: nepietiekams spilgtuma līmenis (bet šajā reizē arī nemēģināju uzstādīt konkrētas prasības, ņemot vērā, ka precīza gaišuma regulēšana nav iespējama), bet pārējie rādījumi pat ļoti labi.

Spyder-info

Līdz nākamajai reizei.

2 domas par “#W10LV. Trešā diena.

  1. Ehh. Lasu un siekalojos. Mans Spyder3 Elite ar Win10 nedraudzējas vispār un tagad sēžu pie apšaubāma profila, kas taisīts WIn7 laikā.
    Moš var pie tevis kaut kur piečāpot ar laptopu un uztaisīt svaigu profilu?

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.