#W10LV. Otrā diena.

W10-logo

Otrajā dienā darbu dēļ neko daudz patestēt nesanāca, tomēr dažas lietas aprakstīšu.

Sāku pierast pie vides. Mēģināju pierast pie tā, ka pulkstenī jāskatās ekrāna apakšā, nevis augšā:) Aplūkoju tuvāk visus klucīšus, kuri atrodami gan planšetes, gan galddatora režīmā. Izkārtojums atšķiras, bet saturs, protams, tas pats. Planšetes režīmā joprojām nedaudz traucē navigācija starp programmām, tomēr vairs nešķiet tik ļauni.

Izskats galda datora režīmā.
Izskats galda datora režīmā

Planšetes režīms-1

Nospiežot izvēlni kreisajā malā, arī planšetes režīmā iespēja piekļūt visām instalētajām programmām. Tiktāl gluži pārskatāmi.

Planšetes režīms

Tā kā pārsvarā atrodos un strādāju pie galda, tad pārslēgšanās uz planšetes režīmu ir vairāk intereses un novērtēšanas akts kā nepieciešamība. Iepazīšanās reizē Microsoft pārstāvis stāstīja par jauko funkciju ar diviem logiem, kā arī redzēju, ka to pamēģinājuši izmantot vairāki šī testa dalībnieki. Izrādījās, ka tā ir gluži lietojama arī uz planšetes, pie tam iespējama arī vienas un tās pat programmas vienlaicīga lietošana. Šajā gadījumā paņēmu divus dažādus skatījumus savam blogam.

Blakus divi logi ar vienu programmu.
Blakus divi logi ar vienu programmu.
Blakus var atrasties arī aktīvais logs un pārējās atvērtās programmas vai mapes, pie tam logu platums ir brīvi maināms.
Blakus var atrasties arī aktīvais logs un pārējās atvērtās programmas vai mapes, pie tam logu platums ir brīvi maināms.

WordPress vidē, kurā rakstu savu blogu, viena problēma tomēr izlīda – nedarbojas iespēja pie attēlu ielādēšanas izmantot tiešo attēlu iecelšanu no mapes mediju bibliotēkā (kas šajā divdaļīgajā režīmā būtu ļoti ērti). Jāizmanto garāko apkārtceļu – Add Media – Upload Files – Select Files un jāmeklē, kur tie atrodas.

Snipping Tool

Snipping Tool

Ar samērā daudz iespējām, tomēr nepilnīgs, šķiet šeit pieejamais Snipping Tool. Tā kā diezgan daudz sanāk strādāt ar dažādu instrukciju un mācību materiālu gatavošanu, ekrānšāviņu veidošana ir regulāra nepieciešamība. Ikdienā gan šim nolūkam lietoju nebūt ne lēto Snag-it, ko nevar salīdzināt ar bezmaksas rīkiem, tomēr vismaz īsinājumtaustiņu kombinācija (kā Mac ScreenShot) programmas izvēlei būtu vēlama arī šādai bezmaksas versijai. Pie tam, uznirstošās izvēlnes nofiksēt praktiski nav iespēju. Ja vien tur nav ieslēpta kāda īpaša viltība.

Uzinstalēju Adobe Creative Cloud fotogrāfu sadaļu, lai pārbaudītu, kā darbojas. Sākotnējā doma par to, ka varētu uzlikt Lightroom Mobile, lai sinhronizētu ar esošo katalogu beidzās ar neveiksmi. Izrādījās, ka Windows videi Lightroom mobilā versija nav pieejama. Tā darbojas uz iOS un Android bāzētajām planšetēm/telefoniem, bet acīmredzot Microsoft līdz šim nebija atradis motivāciju, lai Adobe pacenstos pielāgot aplikāciju. Tā bija problēma pie iepriekšējām Windows 8 un 8.1 versijām. Tomēr tagad, šķiet ir atrasts gluži interesants risinājums. Caur Adobe lapu iespējams uzinstalēt (vismaz šai planšetei, telefoniem droši vien, ka nē) pilno Lightroom CC versiju un izmantot gan datora, gan planšetes režīmā ar visām no tā izrietošajām sekām un iespējām.

Mobilā saskarne ir identiska iOS un Android versijām
Mobilā saskarne ir identiska iOS un Android versijām ar tādām pat rediģēšanas un apstrādes iespējām

Vai tas ir labi un ko ar to darīt vairāk nākamajā reizē.

4 domas par “#W10LV. Otrā diena.

  1. Ja pieejami Offisa rīki, tad ekrānuzņēmumu (ekrānbilžu?) izveidošanai ieteiktu izmantot Microsoft OneNote – vismaz septītajā Windows īsceļš WindowsPoga+S uzreiz nodarbojas SnippingTool princips un visas uzņemtās bildes saglabājas ‘kaudzē’.

    1. Paldies, pamēģināšu! Kā jau teicu, neesmu Windows vides eksperts, tā kā katrs jēdzīgs ieteikums noder.

  2. Ekrānbilžu (ekrānuzņēmumu? fotogrāfam varētu paprasīt, kā īsti tulkot angļu ‘shot’ – knipsis? 😀 ) uzņemšanai ieteiktu Microsoft OneNote īsceļu – WindowsPoga+S un izlec SnippingTool līdzinieks, kurš ļauj uzņemt tik screenshotus, cik nepieciešams, un krauj visus vienā kaudzē. Ievērojami atvieglo dzīvi man un kolēģiem 🙂

    1. Kaut esmu sensenos laikos padziļināti mācījies latviešu valodu, šeit būšu bezspēcīgs. Jauni termini un jaunas vajadzības spiež veidot jaunus un bieži vien nelabskanīgus vārdus, kuru nozīmi, bieži vien saprot tikai pats tā izgudrotājs. Šķiet, ka izmantoju to ekrānšāviņu, kas jau iegājies, kaut nav labskanīgs. Varbūt drīzāk varētu būt ekrānattēls?

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.