#W10LV. Pirmā diena

P'arskats

Pirmā patiešām bija iepazīšanās diena. Skatoties uz pārējiem testa dalībniekiem, no kuriem daudzi ikdienā lieto vismaz Windows 8,domāju, ka esmu viens no “visparastākajiem” lietotājiem, ja tāds bija šī pasākuma mērķis. Pirmās sajūtas bija pilnīgs haoss. Esmu pieradis pie MacOS sistēmas un Windows 10 vide pilnīgi noteikti ir no citas pasaules. Tā kā mājās lietojam arī pa kādam PC datoram, tad Windows 7 man vēl ir puslīdz pazīstams.

Jau iepriekš rakstīju, ka astotā versija šķita pilnīgi nesaprotama, tādēļ nemēģinājām to uzlikt. Acīmredzot tā tika veidota vairāk piedomājot pie telefonu/planšetu īpašnieku vajadzībām un uz datora tie nesaprotamie kvadrāti šķita pilnīgi nejēdzīgi. Tagad, iegūstot izmēģināšanai planšeti ar jauno W10, esmu tomēr spiests palūkoties, kas aiz šiem laukumiem notiek. Pagaidām pieturēšos pie sākotnējā plāna neskatīties apkārt un mēģināt saprast, vai šo sistēmu izdosies apgūt un saprast viduvēja lietotāja līmenī, pārāk daudz neskatoties pamācības un neko par to nezinot. Nelielu jucekli rada fakts, ka planšete, kuru ieguvu izmēģinājumiem, ir paliela un jaudīga un, pateicoties pievienotajai tastatatūrai, rada mānīgu sajūtu, ka tas ir normāls portatīvais dators. 12″ ekrāns, i5 procesors jau pavelk uz nelielu MacBook Pro vai ko līdzvērtīgu. Vienīgā atšķirība, ka to iespējams “atraut” no tastatūras (šī pievienošana/atvienošana ir neticami ērta, ir sajūta, ka planšete ar šo paliktni savienojas, vienalga, cik pavirši to pieliek) un lietot kā vienkāršu planšeti.

Šeit pavisam pirmie iespaidi. Sákotnéji (apzināti atstāšu kļūdaini rakstīto vārdu, jo uz šī pagaidām klūpu nepārtraukti, ar taustiņu kombināciju netīšām pārslēdzot tastatūras draiveri  – Shift+Ctrl. un Shift+Alt) vairāk par ierīci kopumā.

Ierīce – kopējās sajūtas:

 • kā planšete turēšanai rokās, tā ir nedaudz par lielu un smagu, bet, to uztverot kā portatīvu darbarīku, šķiet, ka tas ir gluži labi;
 • augsta ekrāna izšķirtspēja (2160×1440), kas gan rada zināmas problēmas ļoti sīko burtu dēļ (pārlūkprogrammā to iespējams palielināt samazināt ar tradicionālo Ctrl. ++/- palīdzību, bet lietojumprogrammās jau iestājas lielākas grūtības). Atradu iestatījumos iespēju mainīt izmēru tikai tekstam specifiskās sadaļās, tomēr domāju, ka samierināšos ar esošo, jo pagaidām vēl spēju salasīt.
Teksts par ieteicamo krāsu telpas izvēli Lightroom iestatījumu logā oriģinālajā izšķirtspējā ir praktiski nelasāms.
Teksts par ieteicamo krāsu telpas izvēli Lightroom iestatījumu logā oriģinālajā izšķirtspējā ir praktiski nelasāms.
 • ekrāna koordinātes kopumā kalibrētas labi, tomēr, izmantojot skārienjūtīgo virsmu, reakcija bieži ir kavēta, vai izpaliek. Iespējams, ka man ir pārāk lieli pirksti vai arī spiežu pārāk vāji, tomēr tai nevajadzētu būt problēmai (jāpiebilst, ka arī ar komplektā esošo “pildspalvu” problēma ir līdzīga), jo, lietojot iPad vai iPhone, nekad ar šādu problēmu nesaskaros. Lietojot tastatūras paliktni vai peli, šī problēma gandrīz nav novērojama.
 • ekrāna krāsu atbilstība: rūpnīcas iestatījumi ir tuvu patiesiem, krāsas ir reālas ar nelielu tendenci uz zaļganu toni. Kamēr tas nav kritiski darbam, tad, salīdzinot ar šausmām, kas parasti piemīt “parastajiem” portatīvajiem datoriem, sniegums ir ļoti labs. Esmu kaut kad patestējis arī Samsung planšetes un tām ir sava īpašā Samsung “krāsu telpa” ar pārsātinājumu visos kanālos. Testēšanas laikā mēģināšu nokalibrēt šo planšeti, lai redzētu, vai iespējams panākt precīzāku atbilstību;
 • pieslēgumi: prieks par USB 3, tas tomēr ir reāls ātrums, ja grib pieslēgt ārējo disku. Pamēģināju arī pieslēgt peli – darbojas:) Pagaidām neesmu pārbaudījis, kā strādā microSD (ļoti asprātīgi ieslēpts zem planšetes atlokāmā balsta) kā arī Mini DisplayPort, jo neatradu mājās HDMI pāreju. Tomēr to vēlāk noteikti notestēšu.
 • kamēr neesmu atradis kādus pierādījumus par pretējo, šai planšetei manuprāt ir ļoti slikta kamera. Skatījos specifikāciju un tajā bija rakstīts, ka gan priekšējai gan aizmugures kamerai ir 5MP. Nepamanīju, kur tos varētu ieslēgt, jo man rādās tikai pilna HD izšķirtspēja (1920x1080px), pie tam bet jebkādas iespējas ietekmēt fokusa punktu. Šajā ziņā gan iPad gan Samsung planšetes noteikti ir labākas. Bet planšetes jau arī nav paredzētas fotogrāfiju uzņemšanai vai filmēšanai. Informatīvā vai kustīgā attēla nodrošināšanai, piemēram, Skype, tās darbojas ne sliktāk par citām, to vakar pārbaudīju – bilde ir tikpat nejēdzīga kā jebkurai parastai web kamerai.
Šādas faktūras izmantošanai internetā var droši fotografēt, bet mēģināt kaut ko uzņemt tuvplānā šķiet nereāli.
Šādas faktūras izmantošanai internetā var droši fotografēt, bet mēģināt kaut ko uzņemt tuvplānā šķiet nereāli.

Pirmais ieskats par Windows 10:

 • viņu lepnums – pārskatāmie un pēc izvēles grupējamie paneļi man pagaidām pārskatāmību nesniedz. Tik daudz tomēr būs jāpaskatās, kādi īsinājumtaustiņi lietojami, lai nebūtu katru reizi jāspiež Start poga, meklējot vienu un to pašu funkciju vai programmu. Dažus jau apguvu, tomēr pieļauju, ka efektivitātes iespējas noteikti ir pietiekami lielas, ņemot vērā, cik pamatīgi šis viss ir būvēts;
 • nezinu, vai šis pieskaitāms Windows vai planšetes funkcionalitātei, bet navigācija starp programmām, kā arī dažādo režīmu pārslēgšana notiek izmantojot “vilkšanu no sāniem”. Kas šķiet interesanti, tā ir iespēja turēt blakus atvērtas vairākas programmas. Uz šī izmēra ekrāna gan tas neko daudz nedod, bet, pievienojot ārējo ekrānu, tas var būt pat ļoti ērti.
 • pāriešana starp programmām ir ērta – vai nu pavelkot ar pirkstu no kreisā sāna un izvēloties vajadzīgo, vai arī tradicionālajā Alt+Tab veidā. Galvenais netīšām nenospiest Alt+Shift vai Ctrl+Shift, kas pārslēdz tastatūras draiverus.
 • Planšetes dubultā iedaba no vienas puses ir ļoti patīkama, kā arī pietiekami ērti maināma caur labā sāna paneli (novelkam- atveram – pārslēdzam Tablet Mode).
Labais panelis
 • programmu instalēšana pagaidām veicas bez ķeršanās. Programmu uzvedība un izskats ir nedaudz atšķirīga, bet tas ir pieraduma jautājums. Man pilnīgi dabīga ir Ctrl un Alt pogu jaukšana.

 

Pagaidām viss. Turpmākajās dienās paturpināšu par pierašanu/nepierašanu, kā arī par atsevišķiem atradumiem un pārbaudītajām funkcijām.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.