Nedēļas nogale Latgalē. Piektdiena.

Latvijas vasarā ir ļoti maz dienu un vēl mazāk brīvdienu. Tādēļ gribas tās izmantot, iespējami biežāk izbraucot no Rīgas. Šajā nedēļas nogalē mūsu ceļš veda uz Latgali: Daugavpili, Krāslavu un Rēzekni.

Rothko_VO_7170226Rotko_VO_7170230

Mūsu brauciena pirmā pieturvieta bija Daugavpilī, Marka Rotko mākslas centrā, kur piektdien atklāja, šķiet, piecas mākslas izstādes: Daina Dagnija “Sievietes spēks un brīvība”; Bents Holšteins (Dānija) “Fernweh”; Marija Maijere (Vācija) “Ziedēšanas laiks”; Inese Āboliņa, Skaidrīte Cihovska, Violeta Jātniece, Izabella Krolle, Kornēlija Ozoliņa, Silvija Šmidkena “Ķīpsalas keramika” un Leonīds Tugaļevs “FotoGrāfs”.

Noteikti ir vērts aizbraukt un apskatīt! Gan Dainas Dagnijas starojošās gleznas, gan Benta Holšteina ceļojumu atmiņas, (jo viņš vienmēr kaut kur dodas, bet darbus rada vienīgi mājās, Kopenhāgenā, izmantojot fotogrāfijas kā pamatu saviem darbiem; bez gleznām ir izstādītas arī vairākas pigmenta izdrukas uz Kozo papīra, kuras par fotogrāfijām vairs īsti nevar saukt), gan Marijas Maijeres (Maria Maier) darbus par ziedu tēmu, kuros viņas autortehnikai fotogrāfija un glezniecība ir vienlīdz svarīga, gan keramikas vecmeistaru darbi, gan Leonīda Tugoļeva izcilā melnbalto portretu sēriju.

Šeit daži attēli no izstādēm. Bez nolūka dokumentēt visu kopumu.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.