Iznācis jaunais Adobe Creative Cloud 2015. Jauns Photoshop CC (2015) un Lightroom CC 2015.1/6.1

CreativeCloud-2015

Kā solīts, šonakt iznāca jaunā Adobe mākoņversija, kurā ietverti arī Photoshop CC (2015) un Lightroom CC 2015.1/6.1 atjauninājumi. Atjaunošana notiek kā parasti: mākoņvides programmām caur Adobe Creative Cloud programmu, bet Lightroom 6 lietotājiem – caur programmas Help augšējā izvēlnē. Lightroom iOS versijas atjaunināšanai jāizmanto Appstore pakalpojumi.

Ja tiek atjaunināts Photoshop CC (2015), šoreiz ir jāuzmanās, jo, tā kā šis ir pilnais atjauninājums ar daudz būtiskām izmaiņām, tas tiek instalēts kā atsevišķa lietojumprogramma, aizvietojot iepriekšējo CC versiju. Visi Adobe oriģinālie spraudņi, scenāriji un papildinājumi pie instalācijas tiek saglabāti, bet tie, kuri instalēti no citiem izstrādātājiem (piemēram, DxO, PerfectPhoto Suite utt.) automātiski nepāriet uz šo versiju.  Ja nav īpašu vajadzību pēc iepriekšējās versijas, tad var instalēt automātiski. Ja tomēr šķiet noderīgi, ir iespēja saglabāt iepriekšējo (iesāktie darbi un tā) un šo var instalēt kā blakus versiju. Lai to darītu jārīkojas sekojoši.

1. Creative Cloud programmā jāizvēlas Photoshop atjaunināšana:
Photoshop-CC2015

2. Dialoglogā jāizvēlas Advanced Options:
Photoshop-CC2015_1

2. Jāizņem atzīme pie Remove old version:
Photoshop-CC2015_2

Šādā gadījumā saglabāsies abas programmas.
Piebilde! Trešo pušu spraudņus ļoti ieteicams instalēt no oriģinālās instalācijas (labāk paskatīties izstrādātāju mājas lapā, lai būtu droši, ka tā ir jaunākā), nevis mehāniski pārkopēt no vecās versijas!

LRCC_2015

Par Lightroom jaunumiem.

Datoru versijai būtiskās lietas ir divas:

  • manā iepriekšējā ierakstā pieminētā Dehaze funkcija Effects panelī (šodien ar dažiem attēliem pamēģināju, bet pagaidām nekādu īpašu ieguvumu nesajutu, būs jāmeklē kādi specifiskāki piemēri);
    Dehaze
  • manuprāt ļoti noderīgs papildinājums lokālās apstrādes rīkiem Local White and Black Adjustment Sliders. Šīs izvēles pievienotas trīs rīkiem: Gradient Filter, Radial Filter un Local adjustment brush.
    White_Black
    Jāpiebilst, ka šī gan attiecas tikai uz mākoņversiju un nebūs pieejama LR6.1 lietotājiem.

Lightroom mobile 1.5 iOS versijai:

  • Beidzot izveidots video atbalsts mobilajām ierīcēm. Iespēja ar mobilo ierīci filmēto materiālu importēt Lightroom mobile, kā arī pārsūtīt uz datoru vai internetu.
  • Pievienota virkne ar jauniem apstrādes rīkiem.

Papildināts digitālo kameru atbalsts. Iekļautas jaunas kameras/objektīvi, ieskaitot FujiFilm X-T10, Nikon D810A, Panasonic DMC-G7 uc., kā arī pievienota iespēja Canon 70D tiešajai fotografēšanai datorā.

Kā ierasts, izlabota gara rinda ar dažādām kļūdām un kļūdiņām.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.