Centrāltirgus, gaļa un dziesmas

VO-1184723

Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas pasākumi notiek visapkārt: grāmatu ķēde, ugunsskulptūru čempionāts, muzikālais gaismas uzvedums, mākslas aktivitātes un mūzika autoostā un Centrāltirgū utt. No savas puses gribēju padalīties ar nelielu reportāžu no atklāšanas dienas pasākumiem Centrāltirgus gaļas paviljonā.

Jāteic – tas bija ļoti patīkams pārsteigums. Pirmkārt jau par to, ka, neskatoties uz manu pagaidām nenokārtoto akreditāciju Rīga 2014, šoreiz bija iespēja brīvi fotografēt tirgū, nesaņemot aizrādījumus. Tomēr svarīgākais bija interesanti izplānotā un, kas vēl patīkamāk, arī labi novadītā atklāšanas programma (par pārējiem paviljoniem īpaši daudz nezinu, bet, cik dzirdēju, gaļas paviljonā bija visomulīgāk). Ja pareizi saprotu, paldies par to varam teikt režisorei Kristai Burānei!

Pasākuma režisore Krista Burāne sarunā ar visilggadīgāk tirgū strādājošo gaļas izcirtēju Kārli Pumpuriņu.
Pasākuma režisore Krista Burāne sarunā ar vispieredzējušāko gaļas izcirtēju Kārli Pumpuriņu.

Bija interesanti un bija patiesi sirsnīgi: paviljona darbinieku stāsti, ielu vingrotāju priekšnesumi un kora “Balsis” dalībnieku dziedošais atbalsts gaļas tirgotājiem. Īpaši iespaidīgs bija noslēguma dziedājums uz improvizētā angāra balkona, kur tika izpildīts lieliskais Edgara Raginska dziesmu cikls. Šis, šķiet, varētu būt labs paraugs pasūtījuma darbiem, kad rezultāts ir augstvērtīgs nevis samocīts. Tas tapis sadarbībā ar Annu Auziņu, kura ļoti veiksmīgi apdarināja tirgū pierakstītās sarunas, pārvēršot tās dziedamos tekstos.

Šeit ieskatam neliela filmiņa, kuru Youtube ievietojis Ivars Bušmanis:


Viens no balstiem un “stūrakmeņiem” šeit ir pieredzējušais un vairāk kā trīsdesmit gadus tirgū strādājošais gaļas izcirtējs Kārlis Pumpuriņš, kuru atceramies arī no filmas “Mans draugs nenopietns cilvēks”. Viņš, būdams arī vairākkārtējs pasaules rekordists svarcelšanā, daļu no saviem stāstiem šajā dienā veltīja atmiņām par savu sportisko aktivitāšu laiku.

VO-1184648

Tiem, kuri šajā dienā pirka gaļu, bija iespēja iegūt pievienoto vērtību – kāda (vai kādu) veltījuma dziesmu kora “Balsis” dalībnieku priekšnesumā.

VO-1184697

Arī mēs iegādājāmies kādu gabalu pusdienām

Šis palīdzēs atcerēties, cik maksāja gaļa 2014. gada sākumā
Šis palīdzēs atcerēties, cik maksāja gaļa 2014. gada sākumā

no draudzīgās pārdevējas Rūtas Balodes

Dziedātājas Kristīne Freiberga un Krista Lubiņa kopā ar pārdevēju Rūtu Balodi.
Dziedātājas Kristīne Freiberga un Krista Lubiņa kopā ar pārdevēju Rūtu Balodi.

par ko pateicībā ieguvām arī Kristīnes un Kristas dziedātu dziesmu. Gribēju nopelnīt vēl vienu un nopirku cūkas asti sunim. Pirkums sanāca samērā necils, 17 centu, kā rezultātā arī dziesma bija pavisam īsa (šķirojam, šķirojam, kam, par ko un cik daudz:)). Tomēr mūsu sunītis mājās ar ieguvumu bija vairāk kā apmierināts:

VO-1204819

Ko mēs izdarījām ar pārējo nopirkto gaļu, varbūt pastāstīšu citā reizē un varbūt arī citā vietnē. Tas, kam variet ticēt droši – bija ļoti garšīgi.

Nedaudz vairāk attēlu no pasākuma klāt pievienotajā galerijā.

VO-1184728

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.