Palīgs pārejai uz Eiro

Jādomā, ka lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju ir pamanījuši atbildīgo organizāciju lielos pūliņus skaidrojot, kā dzīvosim ar jaunieviesto eiro naudu. Kampaņu kopumā lai vērtē eksperti, bet no malas skatoties (visiem taču zināms, ka no malas viss redzams labāk un ka tieši tie, kuri malā, vislabāk zina, kā ir pareizi!) šķiet, ka skaidrotājiem daudz kas nav skaidrs par to, ko skaidrot un kā to izskaidrot. Un cilvēki ir tik dažādi un arī jautājumi rodas visneiedomājamākie…

Eiro-kalkulators
Šajā reizē par vienu it kā cilvēku ērtībai domātu rīku, kura jēdzīgums esošajā izpildījumā tomēr atzīstams par vairāk kā apšaubāmu. Šādus pastkastītē saņēmām pat veselus divus. Nezinu pēc kādiem kritērijiem šāds daudzums, ja mūsu ģimenē esam četri. Varbūt bērniem kā jaunākiem un attapīgākiem tie nepienākas, bet mēs kā vecāki esam iekļauti riska grupā, kuri bez šāda instrumenta noteikti apjuks, tiklīdz izies no mājas?

Šis izstrādājums (tā arī domāju, ka tas ir izstrādājums, nevis īsts produkts) atgādina padomjlaiku “stereo” kartiņas, kuras dažādi kustinot varēja panākt, ka kāda meitene tev miedz ar aci vai vienā mirklī no pilsētvides vari nokļūt jūras krastā. Šajā gadījumā gan lieta gluži praktiska – lai, redzot jaunās cenas, cilvēki varētu novērtēt, cik tas ir “vecajā” naudā. Tomēr nekāds lielais palīgs šis plasmasas gabaliņš nebūs – tur ne bez grūtībām var redzēt atsevišķu eiro vērtības latos, bet precīzi noskaidrot kādu sev nepieciešamu ne-apaļu summu nav iespējams. Atceros, ka Vācijā, pārejot no markām uz eiro, bija tiešām funkcionāli kalkulatori, kurus par nelielu summu varēja iegādāties katrs, kuram tas šķita vajadzīgs, bet šādiem dīvainiem grabuļiem nauda tomēr netika tērēta. Tādu vietā bija izgatavotas un bez maksas izdalītas nelielas un labi pārskatāmas tabulas ar valūtu salīdzinājumiem par katru centu, šķiet, līdz 100 eiro. Varbūt labāk būtu bijis izgatavot kaut ko, ko var arī lietot?

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.