Kā drukāt ar lokšņu printeri uz ruļļa papīra

Epson_Mirage-02

Šodien pirmo reizi ar Epson Stylus Pro 3880, kurš pēc definīcijas paredzēts lokšņu drukai, pamēģināju izdrukāt kaut ko ārpus noteiktajiem ierobežojumiem, proti, vairākas pusotru metru garas panorāmas bildes. Ar Epson paša draiveri tas bija nepieejams sapnis un šķita, ka šis printeris ir lietojams tikai lokšņu drukai līdz Super A2 izmēram. Tomēr, pateicoties tam, ka pavasarī, Baltijas Foto Servisā organizētā Fomei produktu demonstrācijas pasākumā, bija kāds ļoti zinošs čehu puisis, kurš stāstīja un rādīja par drukāšanai paredzētajām iespējām, izrādījās, ka ir jauka un ne pārāk dārga programma, kura saucas Mirage, ar kuras palīdzību šos stereotipus var mainīt. Ir, protams, arī virkne ar citām programmām – RIP-iem, ar kurām to var paveikt, tomēr līdz šim redzētie bija samērā dārga izprieca. Arī šajā programmā pie vēlēšanās iespējams ieinvestēt gluži cienījamu summu, bet tad pilnā/dārgākā versija ar nokomplektētiem papildu moduļiem  nodrošinā arī profilu būvēšanas atbalstu (vismaz Epson printeriem) un proof izdrukas poligrāfijas CMYK failiem visiem Epson pigmenta tintes printeriem, kā arī ir atsevišķas versijas lielformāta drukai Epson Sure Colors printeriem ar solventa tinti.

Mirage 2

Vēl jāpiebilst, ka priekš Mirage ir sagatavoti arī jauki komplekti ar dažādu ražotāju papīru profiliem, kuri (vismaz tie, kurus pārbaudīju) strādā ļoti korekti.

Sākotnēji sagatavoju konstrukciju ar uz vietas pieejamajiem līdzekļiem ar cerību, ka būs iespēja papīru starp izdrukām nogriezt. Divi gaismošanas statīvi ar ruļļu turētāju uzlikām un pagarinātājstieni pilnīgi apmierinoši kalpoja papīra precīzai novietošanai. Sākotnēji, drošības pēc vienā ruļļa malā pieliku arī atduri, tomēr tas bija gluži nevajadzīgi, jo nolīmeņots rullis nekur prom nebēga:).

Epson_Mirage-03

Epson_Mirage-01

Diemžēl izrādījās, ka printeris tā nemaz negrasās apturēt druku un pēc pirmā darba pabeigšanas sāka tīt ārā  visu rulli. Ar vardarbīgām metodēm to apturēju, tomēr bija skaidrs, ka jārīkojas citādi un otrajai izdrukai jau paņēmu garāku notītā papīra gabalu, kuru līdzīgi kā rulli, nostiprināju uz statīvu konstrukcijas. Šajā gadījumā gan attīšanu bija jāveic manuāli.

Epson_Mirage-06

Šī metode izrādījās derīga un turpmāk pirms drukas sākuma tomēr saņemšos nepaslinkot un nogriezīšu papīru vajadzīgajā garumā. Otrajā galā savākšana jau ir pavisam viegla, jāuzsāk tīšanu rullī un tad tas vairs nekur neķeras.

Epson_Mirage-07

Vēl jāpiebilst, ka ļoti patīkama lieta ir iespēja izvēlēties režīmu, kā printerim uzdot izvēli, kur drukāt. Ir vairāki vedi attēla ievietošanai lapā – vai nu likt pret vienu vai otru malu, centrēt horizontāli (lokšņu gadījumā arī centrēt lapā vai drukājamajā laukumā) vai arī izvēlēties vietu manuāli. Tāpat tiek piedāvāta izvēle drukājamo vietu optimizēt apgriešanai, ekonomiskam papīra izlietojumam vai, ja drukā vairākus attēlus vienlaicīgi (pie tam programma, līdzīgi Qimage, saprot un drukā arī attēlus ar atšķirīgiem krāsu profiliem), izvietot uz režģa, Ļoti precīzi tiek noteikts papīra novietojums un izdruka no malas līdz malai (vai arī drukājot pret vienu malu) sniedz prieku par rezultātu – var ietaupīt ķēpu ar apgriešanu vismaz divām malām.

Vēl mazliet par saskarni – tā ir patīkama un vienkārša, pārdomāta un ērta lietošanai. Ja salīdzina ar Epson paša komplicēto daudzšķirkļu dialoglogu. Šeit viss ir vienkārši un pielāgojami savām vajadzībām.

image001

Skaidra un ticama informācija par to, cik ilgi vēl jādrukā:

Mirage Print dialoglogs

kā arī vizuāla informācija par tinšu “stāvokli”:

Mirage Ink

Vairāk informācijas par programmu un tās veidiem šeit. Tās iegāde iespējama arī interneta veikalā, tomēr šķiet, ka kopā ar servisa atbalstu to pa tādu pat cenu labāk iegādāties Baltijas Foto Servisā.

Papildinājums 10.10.2013

Pamēģināju izdrukāt arī proof poligrāfijai no CMYK faila un rezultāts iepriecināja. Uz Epson Premium Luster papīra krāsu atbilstība bija ļoti precīza, kā arī atsevišķie Pantone toņi izskatījās ļoti tuvu paraugam. Ja ir vēlēšanās un norūpē sajūta, ka nav īsti labi, programma piedāvā iespēju pārmērīt krāsu skalu un profilu vēl pieregulēt, izmantojot kādu no sev pieejamajiem spektrometriem (manu X-Rite i1 Pro katrā ziņā tā akceptēja), tomēr to nepārbaudīju.

2 domas par “Kā drukāt ar lokšņu printeri uz ruļļa papīra

 1. Ja nemaldos, tad Epsons atļauj drukāt līdz 37,5 collām garu papīru arī ar esošo draiveri. Biju mēģinājis izdrukāt garāku palagu ar nočieptu vai demo QuadToneRIP http://www.diallophotography.com/pdfs/QTRworkflow.pdf pāris gadus atpakaļ – sanāca tā neko. Bet tas bija tā ienācis prātā tikai vienu reizi, kad tā iedvesma bija radusies un vairāk neesmu mēginājis.

  Tomēr mani gadiem nodarbina cita problēma – gribu šādu mantu: http://www.amazon.com/gp/product/B001VMEVTM/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3BTAOUA04G6XS

  Mantai ir dažādi alternatīvie risinājumi – Hahnemūles un citādi Eiropas izcelsmes ražojumi. Latvijā kaut ko tādu var nopirkt par saprātīgu naudu? N-gadus par to domāju, bet tā līdz galam neesmu painteresējies vai arī vienmēr aizmirsis nonākot tuvāk īsteniem drukātājiem vai interesanto mantiņu pārdevējiem.

  p.s. Drukāju mājās ar Epson 3800 (tas pats rakstā pieminētais vien ir).

  1. Salīdzinot ar RIP programmām, Mirāžas priekšrocība ir tāda, ka tā ir lietotājam draudzīga programmatūra bez RIP komplicētajiem “visām iedomājamajām un neiedomājamajām situācijām paredzētajām” fīčām. Vienkārši ieliec bildi un nodrukā. Ar to arī tā mani uzpirka – nekā samudrīta un viss darbojas.

   Hahnemühle fiksatīvs ir nopērkams Baltijas Foto Servisā Brieža ielā (tikko pārjautāju Andrim, ka ir arī uz vietas). Tādā pat 400ml tilpumā un arī cena līdzīga Tavam piemēram, šķiet ap 11 latiem (ja ņemam vērā, ka ASV cenas ir bez PVN).

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.