Adobe Lightroom 5.2 RC

Screen Shot 2013-08-01 at 11.38.17

Jauna versija, jaunas kļūdas, jauni labojumi. Šoreiz operatīvi un negaidot pabeigtu versiju, tātad RC (Release Candidate) un, kā šajās reizēs pieņemts, tā atrodama Adobe “laboratorijas” mājas lapā.

Tiem, kuri skaita pēc kārtas, šoreiz rēķini nesakritīs – versijas 5.1  nebija. Tas kārtējo reizi paredzēts Adobe programmu savstarpējai saskaņai – ACR 8.1 iznāca pirms neilga laika, kad Lightroom vēl nebija tik tālu, bet 8.2 noteikti būs kopā ar pilnvērtīgu LR5.2. Pagaidām iespējams lejuplādēt arī 8.2 RC saskaņotākai sadarbībai ar Photoshop.

Tā kā daži labojumi ir būtiski, tiem, kuri šo programmu tiešām lieto, ieteicams negaidīt un lejuplādēt jau šo. PC datoriem tā neaizvietos esošo pilnvērtīgo, bet darbosies paralēli.

Lejuplādēt šo versiju iespējams šeit.

ACR 8.2 RC Photoshop CC lietotājiem iegūstams šeit,  bet CS6 – šeit.

Pavisam daži būtiskie labojumi ir:

– Eksportējot nedarbojās asināšanas un trokšņu mazināšanas komandas attēliem, kuri tika samazināti mazāk kā 1/3 no oriģinālā izmēra;

– Importa logā nerādījās attēli, ja attiecīgajā mapē atradās arī PNG faili ar XMP blakus failiem. Te varu piebilst, ka pārceļot katalogu no LR4 uz LR5, līdzīgu problēmu dēļ zaudēju rindu kolekciju, kuras ieimportējās bez attēliem. Tā kā tās nebija kritiski svarīgas, tad vienkārši izdzēsu, bet nepatīkami tas, protams, bija.

– Atjaunojot katalogu, kurā bija PV2003 (Process Version) attēli, bija gadījumi, kad tiem tika pievienota pēcapstrādes vinjete un zaudētas citas apstrādes komandas;

– Spiežot komandu “Adobe Reset” (Reset + Shift), programma vai nu izmeta kļūdu vai pēkšņi aizvērās;

– Attēliem, kuri tika apstrādāti pēc publicēšanas, metadatu panelī rādījās neatbilstoša informācija.

Protams, ir vēl citi labojumi, kā arī daži nelieli bet patīkami uzlabojami. Par to vairāk šeit: http://labs.adobe.com/technologies/lightroom5-2/.

Viena doma par “Adobe Lightroom 5.2 RC

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.