Pavisam īsi – Lightroom 4.4RC

Lightroom-4

Jau pirms kāda laiciņa iznāca kārtējā Lightroom atjauninājuma Beta versija, nu jau 4.4.  Kamēr tā glabājas Adobe laboratorijas sadaļā, tā ir neoficiāla un lietotājiem ne–obligāta. Tomēr dažu lietu dēļ tā var noderēt arī pirms oficiālā atjauninājuma iznākšanas 31. maijā. Un, protams, tā ir kārtējā iespēja iegūt pilnvērtīgu izmēģinājuma versiju tiem, kuri vēl nav ar to pazīstami vai nav pārliecinājušies par šīs programmas labajām īpašībām.:)

Manuprāt būtiskākais šajā gadījumā (bez kārtējās partijas ar jaunu kameru/objektīvu moduļiem)  ir uzlabotais atbalsts problēmu nomocītajiem FujiFilm X sērijas kameru lietotājiem, jo Adobe ar īpašu uzmanību ir piegājusi sarežģītajam Fuji RAW failam, jeb tā konvertēšanai saprotamā izskatā. Man pašam nav nevienas šī ražotāja kameras, tomēr labprāt dzirdētu no lietotājiem vai tiešām Adobe ir izdevies tikt galā ar šo izaicinājumu (jo līdz šim šī problēma ir visās apstrādes programmās, kuras atbalsts darbu ar RAW failiem).

Pārējā daļā vismaz pagaidām nekā īpaši būtiska un pārsteidzoša nav, varbūt vēl līdz maija beigām kas parādīsies.

Lejuplādēt pašu programmu var šeit.

Jāpiebilst, ka šobrīd abām sistēmām (PC un Mac) iepriekšēja versija tiek aizvietota, nevis kā iepriekš PC datoriem tā tika kopēta paralēli esošajai. Un protams, tajā pat labs.adobe.com var lejuplādēt arī jaunāko RAW konverteri (7.4) Photoshop lietotājiem.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.