Pazemīgi… mierīgi… klusi…

Piparkukas-31

Ziemassvētki ir samierināšanās un piedošanas laiks. Šajā laikā valda miers virs zemes un visiem cilvēkiem ir labs prāts. To dzirdam sludinām baznīcā un to sajūtam savās sirdīs. Jo sevišķi tādā laikā kā tagad, kad ziema ir ne tikai kalendārā, bet patiesa, ar sniegu un salu.

Vakar, lūkojoties visu redzošajā Googles mātes lodziņā pēc piparkūku attēliem, pašā augšā ieraudzīju pazīstamu bildīti. Pirms pāris gadiem šo recepti ar manām fotogrāfijām publicēja žurnāls “Pie GALDA!” un domāju, ka tā tur nonākusi no šī žurnāla portāla krājumiem. Pārsteigumu radīja attēla nosaukums un tā atrašanās vietne. Izrādījās, ka to mierīgi un klusi (kā tas rakstīts viņu lapā, un kā to atzīmēju arī šī ieraksta virsrakstā) bez liekas rosīšanās bija paņēmis neviens cits kā kristīgā baznīca, vai precīzāk, tās Balvu draudze. “Tev nebūs zagt!” – tā tiek mācīts kādā no tikumības baušļiem. Varbūt, ka tā arī nebija zādzība, tikai aizņemšanās, jo tas noteikti darīts tikai visnotaļ interesantas informācijas ilustrēšanai par piparkūku rašanās vēsturi. Tikai žēl, ka pat godājamā baznīca nav dzirdējusi par kaut kādām ētikas normām, kas liek norādīt atsauci uz autoru, vai vismaz uz avotu, no kura viņi kaut ko aizņemas. Saite uz šo vietni šeit.

Un es izlēmu gan piedot, gan samierināties. Jo dusmošanās un sliktas domas nodara ļaunu pašam. Un man nav nekādu iebildumu, ja viņi to izmanto labu lietu popularizēšanai. Lai mierīgi un silti Ziemassvētki visiem, kas kaut ko dara, kaut reizēm kļūdaini! Jo nedarīt neko ir daudz lielāks grēks! Un galu galā, rīt pēc pasaules gala tam visam tāpat nebūs nozīmes:)!

3 domas par “Pazemīgi… mierīgi… klusi…

    1. Ar to Tu gribēji teikt, ka katoļi nav tik zaglīgi:)? Varētu pārbaudīt saturu, bet neturēsim aizdomās bez pamata…

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.