Nedaudz par Adobe Photoshop CS6

Pēc vakardienas Adobe uznāciena, noteikti jau daudz interesentu ir lejuplādējuši izmēģinājuma versiju. Šorīt nedaudz papētīju, kas aizraujošs un neticami jauns ir iekļuvis CS6. Jaunumu ir samērā daudz, tomēr tādus īsti revolucionārus (kā CS5 gadījumā, piemēram, Content-Aware fill) gandrīz nesaskatīju. Varbūt vienīgi to, ka tagad arī Photoshop piedāvā sadzīviskajām vajadzībām gluži lietojamas video montēšanas iespējas, kuras pat nav sarežģīti saprast un apgūt lietotājiem bez lielas pieredzes. Un jāpiemin darbam ar tekstiem izveidotā jaunā sadaļa. Protams, ir dažādi jauni filtri un rīki, bet vairāk tas ir kā uzlabojums un paplašinājums līdzšinējai jau tā jaudīgajai programmai.

Amerikāņi šoreiz ir pārspējuši sevi un atļāvuši sava produkta numerācijā parādīties skaitlim 13! Tā dēļ, vismaz šajā beta versijā, viņi ir atļāvušies pajokot par savu māņticību, ievietojot ievadtekstu kopā ar melno kaķi.

Ir izmainīta darba virsma, tagad Photoshop lepojas ar stilīgu pelēku fonu un jaundizainētām ikonām (fona krāsu iespējams mainīt uz sev ierastāku vai pieņemamāku).

Pie tam radītas jaunas darba vides dažādām lietotāju grupām:


Rīkjoslā ne ļoti daudz, tomēr apgūšanai pietiekams skaits jaunu instrumentu. Šeit par dažiem no tiem:


Crop Tool/ Perspective Crop Tool. Ērtāka un būtiski izmainīta malu apgriešanas funkcija un jauna perspektīves labošanas funkcija, varu teikt, ka arī ļoti ērta, darbojas līdzīgi (bet ērtāk, jo pie viena nodrošina arī kadrēšanu), kā tas notiek DxO. Mīnuss salīdzinājumā ar DxO – nav tūlītējas vizuālās kontroles iespējas, rezultātu var redzēt tikai pēc darbības apstiprināšanas.


Content-Aware Move Tool. Jauns papildinošs rīks objektu pārvietošanai kadrā. Ja iepriekš bija Content-Aware fill, tad tagad ir funkcija, kas palīdz pārvietot objektu uz kompozicionāli vēlamāku vietu.


Horizontal/Vertical Type Mask Tool. Nav kaut kas īpaši jauns pēc būtības, tomēr maskēšana padarīta ērtāka un pieejama tekstiem tiešā veidā. Patiesībā ļoti labs jaunums!


Character/Paragraph Styles. Šī ir principiāli jauna izvēlne, kura sniedz pilnīgi citas iespējas strādāt Photoshop-ā ar tekstiem. Varētu teikt, ka paņemta tiešā veidā no InDesign, protams, ne tik pilnvērtīga, tomēr ar to ir viegli strādāt arī ar lielākiem teksta blokiem, definējot dažādus stilus, krāsas, burtu lielumus utt.


Mini Bridge/Timeline. Ja ir atvērta darba vide Essential (pēc noklusējuma tā ir pirmā izvēle), var redzēt MiniBridge un Timeline. Tie ir iekārtoti loga apkašējā malā, kas šķiet ērti, tomēr citādi īpašu ieguvumu pagaidām neredzu. Timeline sadaļa ir paredzēta video montāžai un izvēlētais videomateriāls automātiski tiek atvērts jaunā logā.

Pirms īsa brīža uzgāju, izskatās, uz šo brīdi visizsmeļošāko materiālu par  jaunumiem Photoshop CS6. Padaudz atsevišķu filmiņu, tomēr nav garas un ja pietiek pacietības un intereses, droši vērts to darīt. To izveidojuši lynda.com eksperti un, kas viņu gadījumā ir neparasti, šajā reizē ļauj to aplūkot par brīvu.

Lai veicas izmēģinājumos!

Piezīme! Noskatījos Lynda.com prezentācijas materiālus un jāatzīst, ka patiesībā jaunumu ir ļoti daudz un arī būtiski! Vienīgi nav uzreiz pamanāmi, pavirši pārskatot. Ir vērts pāriet uz jauno versiju, jo ļoti daudz padarīts tieši darba atvieglošanai, pārskatāmībai un ērtākai lietošanai. Nedaudz izmainot savus ieradumus, iespējams strādāt daudz efektīvāk.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.