No pēdējo nedēļu ēdienu bildēšanas šajā reizē pašu ēdienu attēlu nebūs. Ciemojoties pie saimniecēm viņu pašu mājās, rodas iespēja ieraudzīt arī dažādus priekšmetus, kuri tiek izmantoti, vai vismaz atrodas tuvu izmantošanas vietai. Šoreiz daži “rīki” no kādas saimnieces, kura gatavoja mums dažādus ēdienus savā lauku mājā skaistā vietā Lielupes krastā netālu no Mežotnes. Tā kā tēma līdzīga un šis tas gandrīz atkārtojās, izlēmu pievienot arī citai saimniecei piederošus rīkus, kas mājvietu atraduši brīnišķīgā dzīvoklī Rīgas centrā.

- Skaists no agrākiem laikiem saglabājies paliktnis griešanai. Ja pareizi spēju tulkot, uz tā ir rakstīts, ka vienmēr pats labākais ārsts ir katra paša mērenība.

Izrādījās, ka līdzīgs paliktnis saglabājies arī Rīgas saimniecei.
Man arī mājās ir tāds paliktnītis griešanai. Netiek gan īpaši lietots…8-)
Varbūt saņemsies kaut ko pagatavot “Garšīgai Latvijai”, tad pie viena kolekcijas uzlabošanas nolūkos varētu nofiksēt arī to.