Adobe sertifikācija

Šīs nedēļas nogali esmu pavadījis intensīvas mācīšanās un eksāmenu kārtošanas režīmā. Rezultāts nemaz nav peļams. Pēc vairāku dienu darbošanās nokārtoju veselu kaudzi ar Adobe eksāmeniem, lai varētu kvalificēties ciešākai draudzībai ar Adobe ne tikai apmācību, bet arī programmatūru pārdošanas jomā. Ņemot vērā viņu jaunos sadarbības nosacījumus, tad, ja ir vēlēšanās izplatīt gan “kastītes”, gan lielapjoma, gan arī valsts iestāžu, studentu un izglītības programmu versijas, uzņēmumam ir jākvalificējas, nokārtojot vairāku līmeņu sertifikācijas eksāmenus. Nu tas ir paveikts un cerams, ka “Digital Guru” pēc pāris nedēļām iegūs oficiālu apstiprinājumu jaunajam statusam. Prieks par paveikto un patiesībā arī par iegūtajām zināšanām, jo, lai cik viss nešķistu jau zināms, izrādījās, ka daudz kas ir piemirsies un atradās arī daudz jaunas informācijas.

Turpmāk nedaudz vairāk mēģināšu rakstīt par Adobe jaunumiem, jo no pavasara varētu kļūt pieejama arī jaunā Creative Suite 6 ar dažādām iegādes iespējām. Paralēli tradicionālajām pārdošanas metodēm, tiks ieviesta arī abonēšanas sistēma ar regulāru ikmēneša maksu, pretī saņemot iespēju lietot visu jaunāko un aktuālāko no Adobe izstrādājumiem, kā arī, kas būtiski uzņēmumiem, izlīdzinātu un prognozējamu naudas plūsmu bez milzīgiem tūlītējiem ieguldījumiem.

Šeit arī dažas no iegūtajām brošiņām:).

 

4 domas par “Adobe sertifikācija

  1. Lai nejautātu gugles tantei par Adibe sertifikāciju, jautāšu Tev – kādi ir tie jautājumi, uz kuriem jāzin atbildes un ar kādiem mācību līdzekļiem (un praksi) var apgūt atbildes. Biju kaut kad redzējis veikalā grāmatu – PS oficiālais kurss vai kaut kas tamlīdzīgs. Vai tas ir viens no mācību materiāliem?

    1. Ir divi dažādi seritifikācijas veidi – programmas lietošanas eksperts un pārdošanas eksperts. Pieļauju, ka jautāts tiek par pirmo no veidiem. Programmu lietošanai eksāmeni jākārto katrai atsevišķai programmai (piemēram, Photoshop, Illustrator, InDesign, Premiere Pro utt.) un tos regulāri kārto mūsu pasniedzēji. Lai saglabātu eksperta statusu, eksāmens jākārto katrai versijai. Jautājumi, cik zinu, nav atrodami pie Googles tantes. Lai sertificētos ir jābūt konkrētam zināšanu apjomam par programmas pašas funkcijām, par to lietošanu, kā arī par dažādām “aizmugurē” notiekošām lietām, kuru testa veidā ar samērā āķīgi noformulētiem jautājumiem jāveic internetā. Pirmo reizi to darot, tas jāveic kādā no Prometric sertificētiem mācību centriem (piemēram, to var izdarīt arī pie mums “Digital Guru”), nākamos, atkārtotos jau var pildīt sev ērtākos apstākļos mājas kārtībā. Ir atsevišķas grāmatas, kuras var palīdzēt apgūt nepieciešamo mācību vielu, piemēram, atbilstošās programmatūras versijas “Classroom in a book”, ko izdod Adobe press (piemēram, šādu: http://www.adobepress.com/bookstore/product.asp?isbn=0321704509). Pirkt var dažādās vietās peachpit.com vai amazon.com, jāskatās pašam, kur piedāvā lētāk.
      Otrais veids, kuru tikko kārtoju ir pārdošanas eksperta sertifikācija. Tur ir atšķirīgas prasības, bez programmas funkciju zināšanām (kuras šajā gadījumā nav tik būtiskas, lielāks uzsvars tiek likts uz programmu un pakešu pārzināšanu, licencēšanas politikas un atšķirīgo licencēšanas metožu izpratni, kā arī komunikācijas izpratni dažādām klientu kategorijām. Šajā gadījumā kā mācību resursu vietne ir atsevišķs partneru portāls, kurā ir publicēti materiāli ar nepieciešamo informāciju. Tas ir pieejams reģistrētiem uzņēmumiem, kuri strādā ar Adobe produktu izplatīšanu un konsultēšanu. Ceru, ka sapratu, par ko jautājums un atbildēju pietiekami skaidri. Lai veicas ar sertificēšanos!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.