Diena sākas ar jauku ziņu

Ho-ho-ho, jau kādu brīdi gaidīta, bet vienalga pēkšņi, šonakt ir parādījusies Lightroom 4 beta versija. Prieks par uzlabojumiem, to solās būt daudz. Ne visi visiem interesanti, tomēr ir arī būtiski visiem.

Nedaudz par jaunumiem (gatavajā versijā tādu noteikti būs krietni vairāk).

Būtiski pārstrādāts Develop modulis, daudz vairāk iespēju lokālai apstrādei: ieviesta Highlight/Shadows regulēšana, baltā balansa ota krāsu temperatūras labošanai atsevišķās attēla daļās, iespēja lokalizēti veikt trokšņu mazināšanu/regulēšanu un novērst moiré efektu uc.

Iekļauti divi jauni moduļi "Map" un "Book"

Tiem, kuri rūpējas par ģeogrāfiju, iespēja organizēt savus attēlus pēc uzņemšanas vietas, jo tagad izveidots pat atsevišķs modulis “Map“, ja kamera aprīkota ar GPS uztveršanu, tad to iespējams atļaut automātiski.

Otrs jaunais modulis ir Book savu fotogrāmatu izveidei ar jau programmā iekļautiem vai pašu veidotiem salikuma variantiem. Tiek piedāvāta iespēja publicēt savas grāmatas Blurb (kas bija pieejams arī LR3, vienīgi ar atsevišķu spraudni), kā arī saglabāt to vienkārši kā pdf.

Tas, kas līdz šim jūtami pietrūka atšķirībā no Photoshop, ir softproof funkcija. Tagad jaunajā versijā tā beidzot ir iekļauta. Tiem, kuri drukā no Lightroom uz sava tintes printera, šī ir pilnīgi nepieciešama lieta drukājot atbildīgākus darbus.

Vēl patīkami uzlabojumi arī video sadaļā, ieskaitot to, ka ir beidzot arī kādas nebūt videokorekcijas iespējas.

Beta ir bezmaksas versija, kura darbosiem līdz martam (domājams, marta beigām), kad paredzēta pilnvērtīgas LR4 parādīšanās tirdzniecībā.

Tiem, kuri grib pamēģināt šo jau tagad, to var lejuplādēt šeit. Vienīgi gribu piebilst vienu slikto ziņu – iepriekšējie Lightroom katalogi šoreiz beta režīmā nav importējami. Tas nozīmē, ka pilnvērtīgai pārejai jāgaida gatavo programmas variantu. Bet iemēģināšanai, ja vien ir kāds brīvs gigabaits datorā, noteikti iesaku!

Gandrīz aizmirsu – vēl viens jaunums – beidzot arī Lighroom piedāvā iespēju nosūtīt attēlus arī e-pastā:)!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.