Pēdējā brīža iespēja

Tiem, kuri nezina, ko pasākt ar gada beigās neiztērētās naudas atliekām, varbūt ieinteresē daži pēdējā brīža piedāvājumi no dažādajiem attēlu apstrādes programmatūru piedāvājumiem. Vairāki no tiem ir kaut ko sarūpējuši savu klientu iepriecināšanai. Adobe šoreiz neskaitās, jo viņi laikam gatavojas nākamā gada jauno programmu paku piedāvāšanai. Līdzīgi arī ar onOne software, kuri pavisam nesen izlaida jauno Perfect Photo suite 6 (tomēr arī tam ir vērts pievērst uzmanību).

NIK Software piedāvā gada noslēguma 100 eiro atlaidi pilnajam programmu komplektam, kas ir visnotaļ cienījams pēc kvalitātes un lietošanas iespējām, ja arī ne pārāk lēts. Vairāk par piedāvājumu šeit.

Nozīmīgākais jaunums ir no DxO Optics Pro – jau pirms vairākām nedēļām iznākusī 7. versija. Gribēju par to pastāstīt nedaudz agrāk, bet vienīgi pēc tam, kad būšu pamēģinājis atšķirības no 6.x versijām. Diemžēl, laika trūkuma dēļ tas neizdevās, un arī tagad vēl neesmu paguvis to nopietni notestēt, jo, tieši šo pašu atšķirību dēļ, nevarēju uzreiz “pārlekt” uz jauno.

Kā zināms, tas īpašais, kas atšķir DxO no citām profesionālajām attēlu apstrādes programmām, ir ļoti rūpīgais darbs ar katras kameras+objektīva atpazīšanu un to kļūdu labošanu, ģeometrijas korekciju (daudz precīzāku, kā to dara, piemēram, Adobe programmas), trokšņu mazināšanas teicamo sniegumu un hromatiskās aberācijas automātisko labošanu. Pamatā visas šīs lietas arī balstās uz to pašu kameras un objektīva īpašību pārzināšanu, kas iegūtas šīs franču kompānijas laboratorijās testējot tūkstošiem dažādu ražotāju kameru matricu un objektīvu, un ko kā atsauci savu izstrādājumu kvalitātes izcelšanai droši izmanto tie paši ražotāji, ja izrādās, ka viņiem ir, ar ko palielīties.

Galvenais solījums no DxO jaunās programmas sakarā ir palielinātā ātrdarbība liela apjoma/skaita attēlu apstrādei, kā arī programmai kopumā. Nedaudz pamēģinot, neko būtisku nepamanīju – uz mana ne pārāk jaunā MacBook Pro joprojām šķiet, ka viss notiek traucējoši lēni (kaut pats procesēšanas ātrums tiešām ir uzlabojies), bet uz stacionārā 8-kodolu PC datora viss notika ļoti ātri jau ar sesto versiju. Šķiet, ka lielākā bremzēšanās ir ar pašas programmas ielādi, kura nav īsti atkarīga no datora jaudas – procesori ir praktiski nenoslogoti, bet programma tāpat veras ļoti lēni. Tuvākajās dienās ceru to iemēģināt to ar SSD disku, tad varēšu ziņot, kāda ir atšķirība. Pie jaunumiem varu minēt arī vēl vairāk uzlaboto asuma un objektīvu neprecizitāšu uzlabošanas funkciju (“lens softness tool“), kas balstās uz viņu laboratorijā veikto objektīvu un kameru testu rezultātiem. To tiešām ir vērts izmantot! Man ir bēdīgi, jo DxO, skatoties uz to, kas notiek tirgū, šķiet, izlēmuši atmest ar roku Olympus E-5 un nepārcensties ar atbalstīšanu (kaut arī ar Pentax iet tikpat skumji), toties Canon, Nikon un Sony lietotājiem nav jābažās, visi jaunumi tiek apgūti ātri, paralēli pievienojot arī jauno kameru + vecāku objektīvu testus. Pievienoju nelielu piemēru, kurā izmantota lens softness funkcija.

Vasaras auto ar patīkamu virsmas faktūru, īpaši neapstrādāts un neasināts, izmantoti tikai DxO automātiskie labojumi
Attēla fragmenti 100% procentu palielinājumā

Par citām jaunajām funkcijām uzrakstīšu vēlāk, pēc to pārbaudīšanas dabā (Sharpness mask, faktūru un krāsu “saglābšana”, kā arī saskarnes lietošanas izmaiņas). Cenas – EUR99 par Standard versiju, EUR199 par Elite versiju. Tiek, kuriem jau ir versija 6.x, atjauninājuma cena īpaši draudzīga – EUR49.00. Saite piedāvājumam šeit.

Pie viena gribu novēlēt visiem laimīgu Jauno gadu!

Piezīme. Kamēr šo rakstīju, jau izdevās pamēģināt – atvēršanās ātrums ar SSD uz iMac 27″/i7 ir jūtami ātrāks, tomēr netraucējošai 100% palielinājuma procesēšanai gribētos ko nedaudz ņiprāku.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.