“Melnās piektdienas” piedāvājumi

Tuvojoties Ziemassvētkiem, parādās arvien vairāk dažādu izdevīgu un ne tik izdevīgu piedāvājumu. Šajā reizē par dažādajām “fīčām” attēlu apstrādei un ap to piederīgajām lietām.

Samērā daudz esmu rakstījis labus vārdus par DxO programmatūru. Kārtējais jaunums no viņiem.

 Drīzumā draud parādīties jaunā DxO versija, jau septītā, kurā tiek solīts daudz jauna un noderīga, bet, galvenais, četrreiz lielāks attēlu pakešu apstrādes ātrums. Tā, šķiet, arī ir lielākā ķibele ar DxO – ātrums. Ikdienā lietoju versiju 6.5, kas, ja to darbina uz portatīvā Mac datora, rada skumjas par patērēto laiku. Tomēr (kā arī parasti rīkojos), uz normālas darbstacijas ar pietiekamu procesoru jaudu un operatīvo atmiņu, tas izskatās gana cerīgi. Ja jaunā versija padarīs šo procesu vēl ātrāku (un, iespējams, lietojamu arī uz mazjaudīgākiem datoriem!), tas būtu tikai apsveicami. Katrā ziņā tas laika ietaupījums un, galvenais, apstrādes iespējas, ko sniedz DxO, jau ir tā vērts, ka to darbplūsmā iekļauj katrs fotogrāfs, kuram ikdienā jāstrādā pat ar ne pārāk lielu attēlu daudzumu.

Šobrīd tiek piedāvāts visiem, kuri pēc 1. septembra jau nopirkuši, vai plāno iegādāties DxO 6.xx, iegūs jauno versiju bez maksas. Šobrīd pieejams viņu Ziemassvētku piedāvājums – Standard Edition – EUR 99, Elite Edition – EUR 199. Versijas (Standard vai Elite) nepieciešamība atkarīga no katra lietotās foto kameras, kuras atbilstību iespējams pārbaudīt DxO mājas lapā. Vairāk informācijas, kā arī iespēja reģistrēties jaunumiem, šeit.

Arī pārējie cīnītāji nesnauž.

 NIK  software izsludinājuši melnās piektdienas nedēļu no 23. līdz 30. novembrim, lai piedāvātu lētāku iespēju tikt pie pilnās viņu programmu pakas (599 eiro vietā jāmaksā tikai 499), vai arī iegūt spraudņus (kā man patīk latviskotie tulkojumi, šajā gadījumā šis būtu no plug-in) lietošanai Adobe Lightroom vai Apple Aperture programmās, kas izmaksātu tikai 249 eiro (šeit ieguvums nav tik liels, jo pilnā cena ir EUR299). No NIK piedāvājuma noderīga šķiet viņu ārkārtīgi izsmalcinātā asināšanas programma, kura nodrošina iespēju asināšanu izvēlēties ne tikai pēc intensitātes, bet arī pēc failu veida, asināmā attēla izmēra un sižeta veida un gala rezultāta produkta ([piemēram, CMYK ofsetā, JPEG internetā, izdruka no Epson printera utt.). Redzot, ka vairums attēlu, kurus skatām ikdienā, tiek asināti bez sapratnes (un līdz ar to arī sabojāti), šāds rīks varētu būt palīdzīgs profesionālāka rezultāta sasniegšanai. Tiem, kuri aizraujas ar melnbalto fotogrāfiju un nav vēl izstrādājuši savas skaidras metodes/sagataves Lightroom-ā vai Photoshop-ā, interesanta varētu šķist Silver Efex Pro.

onOne savu nesen klajā nākušo Photo Suite 6 sākuši piedāvāt arī kā atsevišķus moduļus, jo, līdzīgi, kā NIK gadījumā, nevienam nav vajadzīgs viss. Šī tad arī ir iespēja izvēlēties sev tīkamāko un iegādāties par ļoti humānu cenu. Interesantākie moduļi sajā pakā šķiet Perfect Portrait un Perfect Effects, kā arī tiem, kuri lieto tikai Lightroom, noteikti noderīgi būtu arī Perfect Layers.

Vēl ir arī Adobe piedāvājums plašajai attīstītajai pasaules daļai, bet, diemžēl, uz mūsu reģionu tas neattiecas, tādēļ likšu to mierā. Tur, šķiet, jāgaida nākamo gadu, kad varētu parādīties vairāk kā daudz jaunumu, sākot ar Lightroom 4 un beidzot ar dažādām un jaunām CS versijām.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.