Trakās dienas

Katrreiz, kad tiek izsludinātas trakās dienas Stockmann veikalā, visiem ir skaidrs – jāiet un kārtīgi jāsapērkas. Un cilvēki dodas. Neatkarīgi no tā, vai viņi pēta vai nepēta, kas kuru dienu ir īpaši lēts, visas dienas veikals vairāk atgādina mītiņa vietu, kā normālu tirdzniecības centru. Stockmann fenomens darbojas, neatkarīgi no laika apstākļiem vai krīzes ietekmēm. To droši vien var apskaust citu lielveikalu akciju organizētāji. Jādomā, ka šeit darbojas tas faktors, ko sauc par patiesi labu piedāvājumu, jo ar reālām atlaidēm (domāts – par tiešām saprātīgu cenu) tiek pārdotas kvalitatīvas un, iespējams, pat noderīgas lietas. Var būt, ka ne viss maksā tik izdevīgi, kā šķiet un mājās cilvēki brīnās, ko apjukumā savākuši, tomēr tas viņus nemulsina, un nākamajās trakajās dienās viņi, visdrīzāk, atkal dodas medībās uz ierasto sviedrēšanās vietu. Savukārt apkārt veikalam viss kļūst manāmi dzeltenāks no daudzajiem iepirkumu maisiņiem. Sestdienas pievakarē, kad cilvēku ielās vispār bija pamaz, gaidīju pieturā tramvaju. Tie, kuri parādījās, nomācošā vairākumā bija ar dzeltenām nešļavām. Nenoturējos un paslepus pāris reižu nospiedu slēdzi.

Lai arī cilvēku nav daudz, tomēr gandrīz visi ir kaut ko ieguvuši veikalā ielas otrā pusē. Viena kundze gan pamanījusies notestēt konkurējošo RIMI akciju, tā kā viņas maisiņš tāds zaļganāks.
Cilvēki, tramvajiem nākot, mainījās, bet maisiņu īpatsvars pieturā nemazinājās:).

3 domas par “Trakās dienas

  1. šogad biju čakla un beidzot aizgāju apskatīties no iekšpuses. tik daudz niknu, nosvīdušu, saviebušos, apjukušu un nopietnu cilvēku sen nebiju redzējusi – iepirkšanās kā darbs un jēgas avots. diezgan paniski braucu lejā laikam no 3. vai 4. stāva un pēc tam gribējās ielīst nopeldēties. 😀 stress tomēr pielīp.
    bet visvairāk patika, ka ļaudis viscītīgāk visas tās dienas pirka atejas papīru. laikam latvieši tomēr ir liela d…ēju tauta!

    1. Es biju pirms vairākiem gadiem un tad nosolījos, ka nekad vairs:). Pirmais stāvs ar papildu kasēm un tirgošanos ejās. Kā tirgū, tikai nesalīdzināmi mazākā platībā. Bet nenoliedzami laba loģistika un precīzs mārketings. Tik daudz cilvēku īsā laikā pārvieto tik daudz preču – visu cieņu. Es nebūt neesmu pret to, vienīgi labāk izvēlos nepiedalīties.

  2. [..] “visiem ir skaidrs – jāiet un kārtīgi jāsapērkas”
    Man parasti ieslēdzas signāls – 5 dienas stokmana tuvumā rādīties nedrīkst, ja nu tomēr iemaldos, lai paskatītos, kā cilvēki pērk viņiem nevajadzīgas lietas tikai tāpēc, ka kaut ko dod lētāk, un esmu nolēmusi kaut ko nopirkt pārtikas nodaļā, tad parasti piekodinu, lai tajā dzeltenajā maisā man neko neliek. Man pašai savs. Tas maisiņš ir kā biedējošs zīmogs.

    P.S. Par saprges komentāru gardi nosmējos. Kā parasti 😀

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.