Adobe Max un daži tās jaunumi

Šajās dienās (no 1. līdz 5. oktobrim) zemeslodes otrā pusē Kalifornijā notiek kompānijas Adobe ikgadējā konference MAX par Adobe piedāvātajiem jaunumiem. Daudz laika neatliek, tomēr šovakar nedaudz pavēroju, kas notiek MAX tiešraides televīzijā. Interesantas šķita vairākas lietas. Palaidu gan garām šodienas Kevina Linča (Kevin Lynch) īpašo “pārsteigumu” – tikšanos ar Martu Stjuarti (Martha Stewart) :). Tomēr tāpat ticu, ka arī viņas impērijā visai plaši un sekmīgi izmanto Adobe produktus.

Nedaudz par šodienas tēmām. Protams, ne par visām, jo tur visas dienas garumā vienlaicīgi dažādās zālēs notiek daudz dažādu aktivitāšu dažādām mērķauditorijām. Šeit kaut kas no tā, ko varēja skatīt Keynote sesijās uz ļoti askētiski un arī gaumīgi noformētās skatuves, no kuras notika pārraide.

Pirmkārt, ņemot vērā vispārējās tendences, arī Adobe ar sev raksturīgo vērienu ir uzņēmusi kursu uz skārienjūtīgo iekārtu aplaimošanu ar dažādām programmām. Kā varēja sagaidīt, izskatās ļoti garšīgi. Šeit ieskatam filmiņas par radošajām iespējām ar jaunajām Adobe Touch Apps programmām. Tā ir viena daļa no kopējā patiešām revolucionārā virziena – Adobe Creative Cloud, kas sniedz jaunas iespējas radošajiem cilvēkiem veidot projektus, izmantojot attālinātu programmatūru lietošanu, izmantot Adobe publicēšanas servisu un piedalīties Adobe veidotajā radošajā sociālajā vidē. Sākotnēji tiek piedāvātas šīs Adobe Touch Apps ar domu, ka nākamajā, 2012. gadā jau būs iespēja par saprātīgu cenu piekļūt arī “smagajām” profesionālajām programmām un pilnvērtīgi izmantot viņu servisu, ieskaitot 20GB datu saglabāšanas vietu.

Tad vēl par jau agrāk lejuplādēto un nedaudz ievērtēto Muse – programmu, kura sniedz (sniegs) iespēju radošajiem datorgrafiķiem veidot mājas lapu dizainu arī nepārzinot HTML kodu rakstīšanas smalkumus. Pagaidām tā ir iegūstama labs.adobe.com lapā kā BETA versija ar skaidri manāmu pārliecību par to, ka 2012. gadā tā tiks publicēta kā pilnvērtīga 1. versija.

Viena no šodienas sensācijām bija ziņa par Adobe jauno pirkumu – firmas Typekit iegādi. Nišas kompānija, kura piedāvā ļoti atraktīvu iespēju izmantot mājas lapās (arī sociālajos tīklos) plašu fontu klāstu, bez iepriekšējas pārvēršanas vektorgrafikā. Ja ir vēlēšanās ar to strādāt ikdienā, tas nav par velti, tomēr ir arī izmēģinājuma versija, gan ar stipri ierobežotām, tomēr iespējām.

Garāka sadaļa bija par to, kas šobrīd, šķiet, ir visaktuālākais, proti digitālo publicēšanu. Tomēr šeit vairāk bija tāds kā pieaicināto smagsvara klientu pieredzes apmaiņas stāsts par to, “kā mēs strādājam” un “cik tas būtiski ietekmē mūsu šodienas dzīvi”.

Par to, kas notiek pasākuma iekšienē, klāt neesot grūti spriest, tomēr domāju, ka ir noderīgi pasekot vismaz tam, ko varam redzēt attālināti. Lai kā nebūtu, tā ir iespēja ieskatīties lietās, kuras lietosim (vai nelietosim) tuvākajā nākotnē.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.