Adobe “mājas lietotājiem”

Iznācis Adobe jaunais veikums – Adobe Photoshop Elements 10 komplektā ar Adobe Premiere Elements 10. Tiem, kuri neatbalsta zagšanu un kuriem nav nepieciešama tik plaša apstrādes funkcionalitāte kā profesionālajām programmām, šis varētu būt ļoti labs risinājums, lai savestu kārtībā savas bilžu un video lietas. Tā kā mūsdienu fotokamerās iekļauta arī video ierakstīšanas funkcija, tad Adobe piedāvā šīs abas programmas komplektā. Jau no iepriekšējās versijas pazīstamais Organizer-s (kas pēc savas būtības ir datu bāze un savienojums starp Photoshop Elements un Premiere Elements, līdzīgi, kā Creative Suite ir Bridge) palīdz sašķirot un aprakstīt darbus un ir kā vienojošais posms starp abiem apstrādes rīkiem.

Kas jauns šajā versijā?

Photoshop Elements 10. Daudz dažādu lietiņu tieši iesācēju/neprofesionāļu vajadzībām, kas arī pilnībā saprotams. Dažādi jauni efektu filtri, iespēja veidot filmai līdzīgas attēlu prezentācijas ar attēlu palielināšanu/samazināšanu/kustību, nodrošinot iespēju automātiskā veidā atpazīt dažādus atsevišķus objektus/sejas un pievilkt tuvāk apskatei. Darbam ar efektu izmantošanu pievienota katra soļa pamācība (kuru, protams var arī atslēgt, lai nekaitinātu pratējus). Ieviesta iespēja radošākai teksta pievienošanai. Draudzīgāka pieeja sociālo tīklu lietotājiem – lietojot Facebook draugu sarakstu, iespējams seju atpazīšanai pievienot draugu vārdus un tiešā veidā eksportēt attēlus uz Facebook. Mazāk pieredzējušiem lietotājiem atvieglota kadrēšanas iespēja ar apgriešanas rīku, iekļaujot zelta griezuma un trešdaļas likuma režģus.

Ar Premiere Elements 10 var tiešā veidā ierakstīt savas HD izšķirtspējas filmiņas standartkvalitātes DVD diskā ar parastajiem DVD rakstītājiem. Ieviesta filmētā materiāla krāsu regulēšanas un krāsu piesātinājuma/spilgtuma koriģēšanas iespēja.  Arī šī programma kļuvusi draudzīgāka sociālajai videi – iespējams eksportēt savus gatavos materiālus Facebook un YouTube.

Ir arī citas jaunas lietas, par kurām vairāk var uzzināt Adobe mājas lapā. Manuprāt, uzskatāmi par jaunumiem parūpējušies puiši no B&H PhotoVideo, kuri izveidojuši īsu prezentāciju par abu programmu jaunumiem.

Katrā ziņā ir iespējams šīs programmas nopirkt arī atsevišķi. Un cena tām, manuprāt, ir tāda, ka zagt vienkārši nav vērts.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.