DxO Optics Pro 6 apskats

Pirms kāda laika sāku rakstīt apskatu par DxO Optics Pro, jo tā nav ne īpaši popularizēta, ne arī izplatīta Latvijā, salīdzinot ar Adobe (Photoshop, Lightroom) vai Apple (Aperture) izstrādājumiem. Toties tā ir ļoti noderīga profesionāliem fotogrāfiem, kuriem ikdienā nepieciešams apstrādāt lielu daudzumu attēlu, kā arī tiem, kuriem ir vēlēšanās iegūt no uzņemtā materiāla maksimālo informāciju, jo šī programma apstrādā attēlus nevis pēc vienota algoritma, bet ņemot par pamatu katras konkrētas kameras un objektīva uzbūves īpatnības un tehniskās nepilnības. Tas, protams, neizslēdz arī citu programmu lietošanu, jo DxO ir tikai kā starpposms (atsevišķos gadījumos var būt arī pēdējais posms) attēla apstrādē līdz gala rezultātam. Tomēr, ņemot vērā funkciju daudzveidību un zināmu laika trūkumu, pagaidām neesmu nonācis līdz publicēšanas vērtam rezultātam. Toties pagājušās nedēļas nogalē šo lietu pēc vairāku gadu darba, teicās padarījis digitālās fotogrāfijas tehniskajām lietām veltītā portāla www.imaging-resource.com redaktors Maiks Pasini (Mike Pasini). Apskatītas ir funkcijas līdz šī brīža aktuālajai versijai 6.6. Darbu viņš ir paveicis godprātīgi un varu labprāt to ieteikt kā kvalitatīvu izziņas avotu. Protams, ne visu var aprakstīt vienā apskatā un, ja kādam rodas jautājumi par atsevišķām lietām, varu mēģināt uz tiem atbildēt individuāli, jo, ņemot vērā šauro iespējamo lietotāju loku, nedomāju, ka šai programmai mēs veidosim kādu atsevišķu apmācību programmu “Digital Guru” ietvaros.

Dažas piebildes pie apskata, ko būtu būtiski ievērot, ja sāk lietot DxO Optics Pro. Stingri jāievēro savu darbplūsmu, proti, secību, kā attēls nonāks līdz gala rezultātam. Ja lietojiet Lightroom 3 vai Aperture 3 kā datu bāzes programmu, nebūtu ieteicams veikt kādas (jebkādas) korekcijas pirms attēlu apstrādes ar DxO. Pretējā gadījumā var gadīties, ka šīs korekcijas pārklājas un jūs iegūsiet “pārapstrādātu” attēlu. Biežāk (faktiski katrreiz) tas notiek ar PC bāzēto versiju, tomēr arī Mac vidē ik pa brīdim tas parādās. Tas notiek tādēļ, ka iepriekš veiktās korekcijas DxO neuzrāda, jo paņem it kā “tīru” RAW failu, kā tādu arī atrāda un apstrādā, bet pēc saglabāšanas/eksporta tomēr izrādās, ka ir izmantotas arī iepriekš Lighroom/Aperture veiktās korekcijas. Otra lieta, kuru būtu jāņem vērā: tā kā šī ir kompleksas apstrādes programma ar lielu informācijas apjomu, jārēķinās, ka nepieciešams iespējami jaudīgāks dators. Šo nebūtu jēgas instalēt uz kāda “parastā” biroja PC vai ierindas portatīvā datora, kaut gan tas, protams, būtu nejēdzīgi arī citu attēlu apstrādes programmu sakarā, ja nav iespējams pat pilnvērtīgi nokalibrēt monitoru…

Papildu programma šai ir arī DxO FilmPack 3, kura pieejama arī kā apakšprogramma izmantošanai Adobe Photoshop vidē.

Viena doma par “DxO Optics Pro 6 apskats

  1. FilmPack jau biju ievērojis agrāk un domāju,ka šī programma paredzēta filmiņas skenēšanai un pēcapstrādei, bet izrādījās, ka šī programma ir foto filmiņu efektu krātuve ciparu bildēm.
    Kad būs vairāk brīva laika izlasīšu DxO Optics aprakstu un paeksperimentēšu 🙂

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.