Noderīga lietiņa blogotājiem

Klejojot interneta plašumos uzdūros it kā vienkāršai, bet, manuprāt, ļoti noderīgai lietiņai tiem, kuri publicē bildītes savā blogā jeb “fotoblogotājiem”. Domāju, ka to var izmantot arī citiem dzīves gadījumiem un/vai sociālajiem tīkliem. Tie, kuri jau ir saskārušies ar problēmām kaut kā “disciplinēt” savu bildīšu novietojumu bloga rakstlaukumā, zina, ka tas nemaz nav tik pašsaprotami, īpaši, ja gribam ievietot tās vairākas blakus vai veidot kādas bilžu grupas – cīņa ne vienmēr beidzas ar apmierinošu rezultātu. Nezinu, vai tas ir raksturīgi visām blogu vietnēm, bet vismaz WordPress savā primitīvākajā (bezmaksas) veidā rada šādas tādas problēmas.

Kāds zviedru puisis izveidojis paplašinājumu Adobe Photoshop programmai, ar kura palīdzību var izveidot automatizētā veidā diptihus, triptihus utt, nesamokoties ar iepriekšēju montēšanu un izmēru/formātu salāgošanu.

Kā instalēšana, tā arī lietošana ir absolūti vienkārša. Lejuplādēt to var šajā vietnē. Darbojas gan uz PC, gan Mac platformām (uz PC vēl nepaspēju pārbaudīt, tomēr nav nekāda pamata šaubīties). Tas ir veidots kā open source, tā kā katram ir iespēja to pārveidot un uzlabot, ja vien pietiek sapratnes un vēlēšanās:).

Vienīgā sliktā ziņa – nepieciešams Adobe Photoshop. Darbojas uz dažāda vecuma versijām (vismaz uz CS4 un CS5 noteikti).

9 domas par “Noderīga lietiņa blogotājiem

   1. ja fotoaparātam būtu objektīvs un ja pat neobjektīvam būtu vāciņš, varbūt slaists saņemtos. bet varbūt nākamgad. pēc krīzes.

   2. vai Tu jau vari pateikt, kurā gadā būs nākamais gads pēc krīzes?

   3. krīze beigsies šī gada 27. maijā, jo:
    a) 12:00 Rīgas Ekonomikas augstskolā “Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) un starptautisku atzinību ieguvušais ekonomists Anders Aslunds prezentēs savu sarakstīto grāmatu “Kā Latvija pārvarēja finanšu krīzi” (“How Latvia Came through the Financial Crises”)”;
    b) lai piespietu šo lielisko notikumu, pāri ielai uz stūra ap 13:00 atvērsim arī latgaliešu brīnumu “Es soku. Tu soki. Puosokys par krīzi”. 😀
    tā ka topi laipni gaidīts! 🙂

   4. Brīnišķīga ziņa! Vēl jāsaprot, vai tā attiecas arī uz Pārdaugavu. Bet par grāmatiņu – ja izdosies nonākt centrā, mēģināšu nesajaukt stūrus:)

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.