Jaunumi attēlu apstrādei

Adobe izlaiduši atjauninājumu Lightroom 3.4. Pagaidām gan vēl tas atrodas testēšanas sadaļā un pieejams viņu labs vietnē. Kā parasti šajos gadījumos, Macintosh datoriem tā instalējas kā atsevišķa programma, paralēli iepriekšējai (šajā gadījumā 3.3) versijai, lai tiem, kuri nav pārliecināti par darbības stabilitāti, būtu iespēja izvēlēties vienu vai otru variantu. Windows versijai tā aizvieto iepriekšējo, tomēr allaž ir iespēja atgriezties, pārinstalējot to atpakaļ, jo lietotais katalogs (katalogi) ir viens un tas pats. Šī arī laba iespēja tiem, kuri vēl neizmanto Lightroom, to pamēģināt ilgāku laika posmu, jo testēšanas versija darbosies līdz 31. maijam.

Pamatā jaunumi ir attiecībā uz kameru/objektīvu atpazīšanu/izlabošanu: jaunajām Canon amatieru kamerām 600D un 1100D, Olympus E-PL1s, E-PL2 un mazajam, ņiprajam XZ-1, kā arī Hasselblad H4D-40 un Samsung NX11. Attiecībā uz objektīviem, nav nākuši klāt jauni, tikai ir izlabotas kļūdas daļai esošo Canon, Nikon un Leica. No funkcionalitātes kļūdu labojumiem šoreiz jaunumu pamaz. Vienīgā problēma, ar ko pagaidām biju saskāries pats, ir kļūda metadatos pēc attēla apstrādes Photoshop.

Vēl daži jaunumi no līdzīgajiem.

Adobe vakar publicēta Photoshop Express versija 2.0 iPad un iPhone lietotājiem. Tiem, kuri grib ātri kaut ko izdarīt savām bildītēm pirms publicēšanas internetā, šī ir viena no zemo cenu versijām.

Šajā mēnesī ir iznācis kārtējais atjauninājums DxO Optics Proversija 6.5.5. DxO ir turējuši savu solījumu attiecībā uz objektīvu pievienošanas laika grafiku – ļoti daudz jaunu objektīvu atpazīšana Canon un Nikon kamerām, vēl pēc iznākšanas pievienojot ap 100 jaunu kameru/objektīvu kombināciju.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.