Kas kopīgs Džeimsam Bondam un iPad?

Pirmajā brīdī šķiet, ka līdz šim nekas. Tomēr, tā kā visas lietas pasaulē ir tā vai citādi saistītas, tad bieži vien kopīgais var izrādīties tuvāk, kā sākumā domāts.

Vakar apmeklēju kārtējo jauko arhitektu biroja “Sarma un Norde” organizēto kinolektoriju K-Sunī. Šoreiz tēma bija visnotaļ aizraujoša – Džeims Bonds, jeb, kā vēstīja lekcijas nosaukums, “Konstruējot 007“, un viņa futūristiskie interjeri un “gādžeti”. Patika Dāvja Sīmaņa detalizētā analīze par “bondiānas” unikālo veiksmes formulu un patreizējā norieta iemesliem, viņa patiesā iedziļināšanās šajā pēc dziļākās būtības triviālajā tēmā un plašais skaidrojums. Protams, Bonda sakarā neizbēgami arī stāsts par brand-iem un to reklamēšanu, par konkrētajām lietām, ko viņš pilnīgi “konservatīvi” lieto, sākot ar Aston Martin kā neapšaubāmu Bonda izvēli desmitiem gadu garumā (ar atkāpi 90-jos, kad sponsorēšanas stafeti uz laiku bija pārņēmis koncerns BMW) un beidzot ar pulksteņiem, kas gan no viena Šveices ražotāja ir pārgājusi pie cita: ja sākumā bija Rolex “zemūdeņnieks“, tad pēdējās desmitgadēs Omega “jūras meistars“, tomēr arī ar apskaužamu gaumes noturību. Nesākšu atstāstīt lektorija saturu, jo tāpat kaut ko noteikti saputrošu, tikai gribēju teikt, ka šajā sakarā man galvā saslēdzās nesenajā Frankfurtes braucienā un vakar  lekcijā redzētais/dzirdētais. Proti, Šveices pulksteņmeistari un viņu izstrādājumi. Frankfurtes lielākās iepirkumu ielas Zeil sākumā kādā vakarā pēc “Maredo” apmeklējuma aplūkoju skaisti izgaismoto vitrīnu ar pulksteņiem un starp dārgiem un ne tik ļoti dārgiem pulksteņiem ieraudzīju arī lepni izstādītu iPad (kurš gan ir daudzkārt lētāks par pārējiem šajā vitrīnā atrodamajiem priekšmetiem). Šeit arī atradu Bonda saistību ar iPad – Šveices pulksteņu ražotāji (Wempe, kura nosaukums redzams priekšplānā, izņēmuma kārtā nav Šveices ražotājs, bet gan, kopīgi ar Montblanc, simbolizē vāciešu pilsonisko lepnumu). Zīmoli gan var būt dažādi, tomēr fakts par tradīcijām bagātas dizaina domāšanas izvēli saglabājas. Kaut kādā posmā, kad par šo jauno izstrādājumu runāja visur un visi, droši vien kaut ko esmu palaidis garām, bet, skatoties (droši vien nepietiekami rūpīgi) internetā, neatradu norādes uz to, kurš ir veidojis iPad, tā kā patreiz palieku pie viedokļa, ka tā ir Ženēvas kompānija “Patek Philippe“.

Ja kādam ir cita informācija par iPad dizaina radītāju, labprāt tādu palasītu.

2 domas par “Kas kopīgs Džeimsam Bondam un iPad?

    1. Taisnība, tas varētu būt labs iemesls:)! Un nebūt ne noapaļotā dizaina forma. Tā kā pagaidām neesmu iPad lietotājs, tad arī par šī izstrādājuma iekšējo pasauli zinu samērā maz.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.