Ēd, lūdzies, mīli

Šoreiz nevarēju atturēties un izlēmu nocitēt kādus skaistus vārdus. Tādēļ, ka tēma tāda. No grāmatiņas, kuru gan vēl neesmu izlasījis, kaut esmu par to dzirdējis dažādas atsauksmes.

Īsa liriskā atkāpe. Vakaros/naktīs lasot, reizēm kaut kas šķiet atzīmēšanas vērts, tādēļ mums katram (šī slimība pārmetusies arī uz bērniem) uz naktsgaldiņa vienmēr ir kaut kas līdzīgs papīram un rakstāmpiederumam. Reizēm notiek tā, ka papīra vairs nav un tad jāmēģina izlīdzēties ar kaut ko tam līdzīgu. Vakarnakt tā nepaveicās Sandrai, kura trijos iekāroja atzīmēt dažus citātus no Elizabetes Gilbertas grāmatas “Ēd, lūdzies, mīli“.

Rezultāts nonāca uz kādas muzeja biļetes, bet saturs tik labs, ka, vienojoties ar citāta pierakstītāju, padalos ar vēl kādu.

Te neliels atšifrējums, jo, domāju, ka to, kas rakstīt nakts vidū nesaprotamā leņķī, izlasīt nebūt nav viegli:

Pasaulē, kurā valda krāpšana, posts un haoss, skaistums reizēm ir vienīgais, kam var uzticēties. Mākslinieciskā izcilība ir vienīgā, kas nav uzpērkama (izcēlums mans). Baudījums nevar tikt lēti nokaulēts. Un reizēm maltīte ir vienīgā valūta, kas ir patiesi reāla.

– Prasme cieņpilni novērtēt baudījumu reizēm var būt vienīgais patvērums cilvēcībai.

Te laikam varētu būt doma par to, ka neprognozējamā vidē ar neparedzamām darbībām no varas un, bieži vien, arī līdzcilvēkiem, ēšanas kultūra ir kaut kas saprotams un tāds, uz ko var paļauties un nepievilties. Varbūt arī tādēļ (ne vien, lai ietaupītu) tādos juku laikos cilvēki daudz vairāk pievēršas ēst gatavošanai un ēšanai mājās, lai vismaz kaut kas būtu prognozējams un izbaudāms. Jo tas, kas gatavots mājās, gatavots no sirds un ar labām domām! Tā bieži pietrūkst trauksmainajās dienas gaitās.

4 domas par “Ēd, lūdzies, mīli

  1. Jā, literārās gaumes ir ļoti atšķirigas. Citāts labs, bet grāmatu es izlasiju ar piespiešānos, kaut kā nelasijās…

  2. Man grāmata patika – Gilberta bijusi arī populārā žurnāla GQ žurnāliste – raksta viegli saprotamā valodā, stils nesarežģīts.
    Un šis citāts – īsta medus maize.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.