Pastēte un dizains

Nopirku veikalā pastēti – vēl neredzēti daiļu izstrādājumu, vienkārši, lai pamēģinātu. Jo mūsu iecienītā “Īstā lauku pastēte” jau kādu laiku nav atrodama neviena lielveikala plauktos. Varbūt krīze skārusi arī viņus, varbūt prasījuši “nesamērīgi” augstu cenu, varbūt vēl kaut kas. Lai kā nebūtu, vairs tādas nav.

Parasti pašmāju ražotāji/saiņotāji nepārpūlas ar dizainu saviem iztrādājumiem. Pozitīvie izņēmumi, protams, ir – lielie ražotāji, kuri vēlas, lai viņu produkciju pirktu arī ārpus Latvijas robežām, vai ne tik lielie, kuriem toties ir sapratne par laba iesaiņojuma nozīmi un kuri pozicionējas tajā nišā, kur no klientiem tiek iekasēta lielāka nauda par unikalitāti, atšķirīgumu, estētisko kvalitāti.

Manā šodienas piemērā runa ir par pirmo kategoriju, bet ar ambīcijām uz kaut ko cēlu, nezināmu… Pastēte  ar nosaukumu “Dāmu” (un to nopirku es, kurš nemaz nav dāma – varbūt šeit arī problēma!). Uzlīmi ar derīguma termiņu neizdevās notīrīt, tādēļ tāds nesmukums ar meitenes matiem.

Domāju, ka šis varētu būt brīnišķīgs lietišķās grafikas paraugs, kuru rādīt mākslas skolās, kā nevajag veidot iesaiņojumu. Zelta spiedums, kaut kur nosperts (jau iepriekš pazemīgi atvainojos, ja man nav taisnība) un adaptēts ģērbonis,

salikumā ar karikatūru. Varbūt šī pastēte ir domāta konkrētai auditorijai, proti, anekdošu tēliem-blondīnēm vai pasaku princesēm, kuras dzīvē nemaz tik viegli nevar sameklēt. Un varbūt nevar vainot arī šī dizaina autoru, jo klientam ir bijusi ļoti konkrēta un stingra vīzija, kā tam visam jāizskatās!

Lai kā nebūtu, žēl, jo pastēte patiesībā ir garšīga. Un es to nopirku pat nebūdams blodīne. Tā kā iespējams, ka viss ir paveikts gluži pareizi:).

 

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.