Trīs lietas

Palasīju Ilzes Spergas (naktineica) blogā ierakstu sakarā ar vēlēšanām un šķita, ka gribas mazliet pakomentēt. Sāku rakstīt komentāru, bet tas izstiepās pārāk garš, tādēļ pārvācos uz savu dienasgrāmatu.

Par politiku, politiķiem, valstsvīriem pirms gadsimta un šodien. Skumji un nožēlojami. Un, diemžēl, arī patiesi. Tā, acīmredzot, ir un arī būs uz priekšu, kā šeit, tā arī citur pasaulē, jo cilvēka daba nav maināma (kamēr vien atstājam gēnus nemodificētus). Un nekad nebūs daudz šo Leiša minēto valstsvīru (un labi, ja vismaz pa kādam katrā sasaukumā), toties par “politiķu” trūkumu nevaram un nevarēsim žēloties. Jo tie, šie gludie pirmrindnieki ar spožām actiņām un cerībām kaut kā iebīdīties, kaut ko iegūt, kaut ko sakārtot pēc principa “mazāk sev, vairāk pašam” ir apbrīnojami dzīvelīga un vairoties spējīga suga. Un nepārskatama arī, kā pelēkie vīriņi kinofilmā. Un veidojas jaunas politiķu paaudzes un cilvēki cer – šie būs labāki, viņi mūs nemānīs, jo ir taču jau redzējuši, kā nevajag darīt un ka tas nav labi. Bet atkal nekā, kā nonāk uz skatuves, tā blaukš – samaitājas kā piens siltumā.

Kā vienmēr, var iebilst, ko žēlojies, – ja nepatīk, ej pats un dari labāk. Nezinu, vai tā ir pareiza iebilde? Jo labāk var darīt tie, kuriem ir šai nodarbei derīga izglītība un izpratne. Esam redzējuši, ko var (nevar) panākt cilvēki, kuri, ilūziju pārņemti, dodas “labot pasauli” un ko esam uzskatījuši par mūsu sirdsapziņu pārstāvošiem: saspiesti zem kombinējošo politiķu masas, ar sabeigtu veselību un zudušiem ideāliem par iespēju mainīt kaut ko būtisku. Jo viņiem ir sirdsapziņa, bet nav līdzekļu, lai noturētu/atbalstītu savu pārliecību. Jo nav īsti savietojami šie jēdzieni – skaidrs, godīgs skatījums uz valsts un cilvēku interesēm un ietekme procesu virzīšanā. Jo tie, kuriem ir šie līdzekļi, nav īpaši tuvās attiecībās ar savu sirdsapziņu, toties viņiem nav problēmu izmantot savus (bieži vien arī citu pievienotos) līdzekļus savu mērķīšu sasniegšanai un ietekmes nostiprināšanai. Te arī ir šis apburtais loks!

Tādēļ stāsts par trīs lietām, ar kurām pārbauda cilvēku: vara, slava un nauda. Cik daudzi spēj to izturēt?

Varbūt labāk darām katrs to, ko tiešām protam labi, darām to patiesi labi un tādā veidā mēģinām veikt pozitīvo pienesumu mūsu valsts izdzīvošanai un attīstībai. Bet par/pret politiķiem balsot vienalga jāiet! Pat ja šķiet, ka nav par ko. Arī svītrošana un krustiņu vilkšana nozīmē, ka cilvēkam nav vienalga, ko ar viņu dara. Ka viņš nav rācenis!

Tā kā šogad apzināti atturos no vēlēšanu reklāmu bildēšanas, tad šeit viena bildīte no senākām aktivitātēm ar citiem varoņiem, tomēr nedomāju, ka izņemot sniegu, ir kas īpaši citādi.

Viena doma par “Trīs lietas

  1. Šodien cilvēki staigāja baros 🙂

    Kad jau savu balsi biju atdevusi, mani pārņēma emociju vilnis, redzot, kā cilvēki aktīvi piepilda vēlēšanu iecirkni. Tajā brīdī mani notika ‘extra-express’ lūgšana: “Kaut pie varas nāktu cilvēki ar stiprām garīgām vērtībām. Tad mums visiem būs labi. Dievs, ļauj Latvijas tautai augt, nevis degradēties.” Bet tad prāts savā nodabā sāka prātot un spriest – grūtības kā reiz ir attīstības dzenulis. Lai kā arī būtu, cerība par uzlabojumiem mani nepamet.

    Un jā. Labi, ka šoreiz bija saraksts, par ko vēlējos nobalsot.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.