Gaismas istabas piekritējiem – versija 3Ik pa brīdim kaut ko ierakstu par Lightroom, bet nemēģinu uzstāties kā šīs programmas eksperts. Ja šķiet kas interesants, pastāstu. Vienkārši tādēļ, ka man ļoti patīk šī programma. Regulāri bildējot, pie lieliem attēlu apjomiem, grūti iedomāties kādu labāku darba rīku (Mac lietotājiem ir Lightroom līdzvērtīgs analogs – Aperture, bet, tā kā Apple datoru lietotāju ir salīdzinoši maz, tad arī tās izplatība ir stipri ierobežota).

Nākamajā mēnesī “Digital Guru” mācību centrā esam ieplānojuši pirmo apmācību kursu jaunajā Lightroom 3, kuru vadīs Andris Šmits, kurš ir sarakstījis arī grāmatu par Lightroom (to joprojām gaidām iznākam…) latviešu valodā un ir arī Adobe sertificēts gan Photoshop, gan Lightroom eksperts. Domāju, ka tiem fotogrāfiem, kuri Lightroom vēl nav pamēģinājuši, šī būtu laba iespēja apgūt šīs programmas iespējas un priekšrocības, kas vairāk kā jūtami atvieglo ikdienas rutīnas darbu ar attēlu apstrādi.

Šī, protams, ir jāuztver kā reklāma, tomēr es tiešām domāju, ka Lightroom ir izcils darba rīks, kuru ieteiktu pamēģināt katram (izņemot tos, kuri jau lieto Aperture :-)).

Pie viena gribu pieminēt arī Andra Eglīša meistarklasi dabas fotogrāfijā kas sākas vēl šī mēneša beigās, jo domāju, ka labāka meistara šajā žanrā Latvijā nav un, tā kā esmu pie viņa mācījies arī pats, tad varu teikt, ka viņš arī kā skolotājs ir brīnišķīgs un labprāt dalās ar savām  zināšanām un pieredzi.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.