Olympus E-5 oficiālā informācija

Kaut ar dienas nokavēšanos, tomēr te būs E-5 informācija latviesu valodā.

Pārskatot specifikāciju, daudz kas šķiet iekārojams, tikai dažas izmaiņas nedaudz apbēdina, tomēr tās noteikti nav tās, kas ietekmētu iegādes lēmumu, tikai pieraduma maiņa. Olympus atstājuši tikai vienu iestatījuma vietu baltā balansa saglabāšanai. Līdz šim gan E-1, gan arī E-3 bija četras, kas ļāva ērtāk strādāt dažādās situācijas ar dažādiem gaismu uzstādījumiem. Ir jauns akumulators, kas gan, spriežot pēc tā, ka der arī vecais E-3 grips, pēc izmēra ir tāds pat, vienīgi izturīgāks (lielākam kadru skaitam ar vienu uzlādi). Vietas taupības dēļ izmainītā navigācija aizmugurējā daļā, kā rezultātā pazudis jaukais kartes nodaļas atvēršanas slēdzis.  Vēl viena paredzamā neērtība – līmeņrāža iesēdināšana zem Fn pogas, kur man pēc noklusējuma uzlikta baltās krāsas balansēšana. Tiem, kuri nelieto Olympus, tas varētu šķist nesvarīgi (piemēram Canon šīs funkcijas realizācija ir tik sarežģīta, ka labāk to pat nesākt izmantot, kaut gan vienmēr var apgalvot, ka Canon tāpat labi balansējas:)…), bet, ticiet man, tā ir ļoti ērta funkcija.

Iezīmējas arī cena, par kādu šo kameru varēs iegādāties Latvijā – Ls1199, kas pret Eiropas EUR1600 ir atbilstoša (bet pret amerikāņu minētajiem USD1700, kā tas parasts visām tehnikām, dārgāka).

Pielikumā preses lapa ar īsu specifikāciju un skaistiem epitetiem.

PR_E5_Specialist_LV_final

Detalizēts apraksts šeit, vai angļu variantā vienmēr interesanti ielūkoties dpreview.com lapā.

2 domas par “Olympus E-5 oficiālā informācija

    1. Droši vien, ka mainīšu, Olympus līdz E-7 var arī neizvilkt:). Kaut gan pagaidām, šķiet, vismaz vienciparu sēriju viņi domā turpināt vismaz līdz brīdim, kad bezspoguļu sistēmas varēs nodrošināt līdzvērtīgu kvalitāti kā spoguļu. Proti, nākotnē, pēc Anglijas Olympus pārstāvja vārdiem (japāņi paši neizsakās), no Olympus var sagaidīt, ka būs arī lielie korpusi bez spoguļiem, lai varētu nepastarpināti izmantot lielos objektīvus. Kā var aizvietot optisko fokusa kontroli, nezinu, bet japāņi droši vien to atrisinās:).

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.