Ceļvedis “Dzīvā Rīga”

Vai kāds saprot, kādēļ šādi Rīgas viesiem tiek pieteikta Rīga un ko tas nozīmē? Rīga – meiteņu kāju pilsēta, Rīga – puķainu zeķu pilsēta, Rīga – īsu svārciņu pilsēta. Ja tā, tad kāds tam sakars ar tautiskajiem rakstiem? Vai šis ir tas kods, kas tajos ierakstīts? Tas gan lieliski sasaucas ar bezgaumīgo eglīti pie Melngalvju nama, kura arī rotāta tikpat asprātīgi – ar plastmasas gerberām un tautiskiem karodziņiem un kā komplekts rada atbilstošas pozitīvas sajūtas par Rīgu kā draudzīgu Eiropas pilsētu un raksturo to, kas ir tas, ar ko lepojamies. Redzot lielo skaitu ar cittautiešiem, kuri labprāt fotografējas pie eglītes katru dienu, droši vien mērķi varētu uzskatīt par sasniegtu.

Advertisements

8 Responses to Ceļvedis “Dzīvā Rīga”

 1. saprge says:

  es ar labprāt tur nofotografētos, tikai visu laiku aizmirstu. 🙂
  ērmi tak tam ir radīti, lai par tiem iesmietu.

  • Valdis Ošiņš says:

   varam sarunāt kopīgu izgājienu pie eglītes, kamēr vēl nav sākusies bargā ziema: man ir fotoaparāts, bet Tev – vēlēšanās nofotografēties:).

   • saprge says:

    oj. tad jau man jāuzvelk kāds eglītes cienīgs tērps. :)) bet gaiši zilajai humpalu kleitai ar drusku atirušām vaļa ūsām augšas daļā žurkas nodzina spalvas no dekoltē daļas un drusku arī spīguļi birst.

   • Valdis Ošiņš says:

    ka tik tur nebija aizķērušās kādas ēdamlietas… Bet kopumā izklausās cerīgi, ja vien krāsa ir pietiekami zila un kaut daži spīguļi vēl turas klāt!

 2. saprge says:

  gan jau no tām kleitas spalvām tapa kāda mīlīga un silti iztapsēta žurku bērnistaba. 😀
  būs jāparok fondos, pārāk dziļi jau tā smalkā balles kleita nevarētu būt nobāzta.
  varbūt pie viena arī dāvanas un dzejolīšus – eglīte tak.

 3. Jūlija says:

  Ja nebūtu uzraksta, tad varētu padomāt, ka grāmata ir domāta radošām jaunietēm – kā pašūt svārciņus, kā izgatavot kādu rotu un izcakot zeķes. Vai arī ļoti mūsdienīga mājturības mācību grāmata 🙂

  Pie egles joprojām neesmu bijusi… tikmēr pabiju Aglonā, Preiļos, Līvānos, Madonā, Cēsīs, Straupē, Kūdumos, Raunā, Līgatnē, Ozolniekos, Engurē, Ainažos, Iklā, Staicelē, Valmierā, Pilsrundālē, Jūrkalnē + ar visām no tā izrietošajām sekām, muzejiem, dabas takām un koncertiem. Nu, gandrīz vai līdz Kārsavai viendien aizšāvām. Rīga (ar visiem modernajiem ceļvežiem) nevilina, un negribas pat atgriezties.

 4. Atpakaļ ziņojums: reiz Ķīnā dzima eglīte un Rīgā auga tā « n a k t i n e i c a

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: