Jūlijs – tekstilmākslas mēnesis

Vai kāds vasaras karstumā iet uz izstādēm? Jādomā, ka iet, jo izstāžu darbība vasaras laikā rādās gluži aktīva. Šis mēnesis, šķiet, aktivitātes ziņā bija iegriezies tekstilmākslas zīmē – vienas nedēļas nogalē vien atvērās uzreiz trīs izstādes (paralēli ceturtajai, kura jau ilgāku laiku bija skatāma Aizrobežu mākslas muzejā. Interesantākā no tām un, manuprāt, arī pēc darbu kvalitātes un daudzveidības  vēl neredzēta ir 4. Rīgas Starptautiskā tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāle, kura atvērās 10. jūlijā “Arsenālā” (un, kā rādās informācijā, vēl būs pieejama līdz 5. septembrim). Profesionāļu kritikas var atrast dažādās mājas lapās (piemēram, šeit), neesmu pie viņiem piederīgs, tādēļ pat nemēģināšu izteikties, tomēr no visas sirds iesaku aiziet un apskatīt to pašiem, ja vien nav kāda pilnīga un kategoriska nepatika pret mākslu kā tādu vai tekstilmākslu kā žanru. Brīnišķīgi darbi gan no Latvijas, gan no daudzām pasaules valstīm. Ieskatam bildītes no izstādes, jo neticamā kārtā neviens man neuzbruka par  fotografēšanu muzejā. Jāpiebilst gan, ka lielākā daļa bildīšu ir no trīs lietuviešu meiteņu projekta par ēdienu tēmu, kurus nevarēju atturēties nenobildējis. Skaista koncepcija, teicams izpildījums un milzīga pacietība vairāku gadu darbam.

This slideshow requires JavaScript.

Vēl arī tekstila izstādes Pēterbaznīcā un Mākslinieku namā.

No citām redzētajām noteikti varu ieteikt iekārtojuma dēļ nedaudz klaustrofobiskas sajūtas iedvesošo, bet pēc satura un apjoma ļoti interesanto izstādi “Glezniecība Latvijā 1950. – 1990. no Latvijas Mākslinieku savienības kolekcijas” “Rīgas mākslas telpā”. Jārēķinās, kā tās apskatei paies vismaz pāris stundas, tomēr tas ir to vērts!

3 domas par “Jūlijs – tekstilmākslas mēnesis

  1. wuaaau! Izlasīju nosaukumu, padomāju – nu labi, jāapskatās, kas tur īsti ir. Kad ieraudzīju, mute vaļā. Reāli labais!

    1. Ir gan laba un ir vērts aiziet apskatīt. Galds, kura bildītes nopubliceju vairāk (sakarā ar to, ka ēdieni šobrīd man ir tēma ar pastiprinātu interesi:)) ir tikai viens no darbiem. Tur ir arī šībrīža, šķiet, pasaulē pieprasītākā māksliniece Šeila Hiksa, arī piecas mākslinieces no Japānas ar atšķirīgu skatījumu, kā arī interesanti darbi no citām valstīm un mūsu pašu Latvijas.

  2. Rīt ar dažām kursabiedrenēm iesim uz šo izstādi (man tā būs jau otrā reize). Ļoti gribas redzēt vēlreiz. Arsenāla izstāžu zāles izstaigāšana tomēr prasa ilgāku laiku, bet tas ir to vērts – tas ir iedvesmojoši!!!

    P.S. Wooouuu, es arī tajās bildītēs esmu! 😀 Paldies!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.