Adobe CS5: Content-Aware Fill

Drīz jau būs mēnesis, kopš dienas gaismu ieraudzījusi jaunā Adobe CS5. Kā vienmēr it padārga, tomēr, ja no tā atkarīgs ikdienas darbs un negribas ieķēpāties problēmās ar Ekonomikas policiju un BSA, noteikti nav tik nepieejama, lai nenopirktu licencētu versiju. Pie tam, ja kādreiz iepriekšējā dzīvē jau lielā nauda par pilno cenu ir pārvarēta, tad atjauninājumu maksa ir gluži ciešama. Skatoties no pozitīvās puses, ja tā tiek iegādāta darba vajadzībām, ar dažiem nelieliem darbiņiem tā var tikt itin žigli atpelnīta. Savukārt, ja iegādājas mācību lietošanai, Educational cenas ir pat ļoti draudzīgas.

Vakar TVG organizēja jaunās programmatūras prezentāciju tirgotājiem un, tā kā es pārstāvu abas puses, gan tirgotāju, gan lietotāju, arī man sanāca tajā pabūt. Adobe par šo reģionu atbildīgais poļu puisis sākotnēji skaidroja, kas, ar kādām izmaiņām, kur, kā un kādēļ iekļauts vienā vai otrā pakotnē, kā arī daudzos sarežģītos saīsinājumus šo dažādo salikumu nosaukumos. Nekad agrāk to neesmu īsti sapratis un arī šī reize nebija tā, kura radītu kādu apgaismību. Toties otrajā daļā viņš demostrēja internetā jau noskatītas un it kā zināmas jaunās iespējas, tomēr viņam tas izdevās labi un pietiekami konspektīvi. Vakarā izlēmu pamēģināt vismaz dažas no būtiski jaunajām lietām. Šajā reizē – jaunais Photoshop rīks Content-Aware Fill, ar ko Adobe ārkārtīgi lepojas. Biju nedaudz pabakstījis jau iepriekš, tomēr tas vairāk šķita kā jauna rotaļlieta, kas var noderēt un var arī nenoderēt. Paņēmu vienu kadru no pagājušās nedēļas nogales, kurā ir samērā daudz problēmu, ja gribas to noretušēt puslīdz pieklājīgi. Patiesībā rezultāts patīkami pārsteidza. Šeit nav runa par kadra mākslinieciskajām kvalitātēm, vai par uzņemšanas varēšanu vai mazspēju. Kadru, kāds tas tika uzņemts, gandrīz bez apstrādes (dažas korekcijas tomēr ir: ekspozīcija +0.4, attēla pagriešana par 1.3 grādiem, highlight recovery +6, melnais līmenis +4) caur Lightroom 3 no RAW aizeksportēju uz JPEG un tas izskatās šāds:

Otrs eksporta rezultāts TIF formātā aizceļoja uz Photoshop-u. Pietiekami daudz dažādu problēmu ar māņattēliem, nevēlams kabelis pāri visam kadram, kā arī, varbūt ne īpaši traucējošas, tomēr eksperimenta vārdā šajā gadījumā cieta arī pie torņa novietotās divas automašīnas (lai piedod man to īpašnieki, par sagādātajām neērtībām!).

Jaunā funkcija slēpjas šeit:

Nekur dziļāk nelienot, kā pirmā piedāvātā izvēle ir tieši meklētais:

Rezultāts ir šāds (cita apstrāde ļoti minimāla – tikai nelielas tonālās korekcijas dažu procentu robežās, kā arī, īsti neuzticoties rīka “gudrībai”, kabeli uz pašas torņa plaknes noretušēju ar Clone Stamp).

Rezultāts no apstrādes veidokļa nav  izcils, jo tad būtu jālieto vēl citi līdzekļi, lai izlīdzinātu atsevišķas ne tik sekmīgi pārveidotās vietas un samazinātu trokšņus, tomēr, ņemot vērā, ka šādu iznākumu varēju iegūt dažu minūšu laikā, šai reizē tas mani pilnīgi apmierina.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.