Rīgas melnais balzāms

Pirms dažām dienām mūsu mājā/dārzā notika ballīte, kuru savām draudzenēm organizēja Sandras mamma. Notikums jauks, jo sevišķi šajos ne tik priecīgajos laikos. Par norisi nerunāšu, jo tā uz mani neattiecās, bet kāda lieta, kura atstāja uz mani iespaidu, pievienota sekojošajās bildītēs. Viena no viešņām atnesa kaut ko absolūti ekskluzīvu no iepriekšējās dzīves un, pilnīgi noteikti, arī no iepriekšējā gadsimta. Nedomāju, ka vēl kaut kur tādu varēšu redzēt, tādēļ izlēmu izmantot radušos iespēju un to iemūžināt.

Varam redzēt, cik kādreiz ir maksājis šis leģendārais dzēriens (kas svarīgi tiem laikiem – kopā ar visu trauku!). Skatoties uz cenu jādomā, ka šis paraugs ir radies kaut kad 80-to gadu beigās vai 90-to sākumā, kad cenas vairs nebija tik draudzīgas, kā mierīgajos ilgstošās stagnācijas gados.

Bez medaļu klāsta jānovērtē arī to, ka dzēriens ticis ražots saskaņā ar stingri reglamentētām valsts standartu normām.

Vienīgi nezinu, kādēļ tam nav tikusi piešķirta tik svarīgā valsts kvalitātes zīme (varbūt alkoholiskajiem dzērieniem tāda nepienācās?), ņemot vērā, cik lielu popularitāti tas baudīja visā plašajā Padomju zemē. Katram, kurš kārtoja kādas lietas, piemēram, ar Maskavu (vai jebkuru citu līdzīgu pilsētu), atmiņā būs pa stāstiņam, cik labi sarunās palīdzēja katra šī maģiskā dzēriena krūka.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.