Diena pirms Zvaigznes dienas

Jaunais gads ierullējis darba ritmā. Brīvās dienas pazuda skaistajā sniegā un laiskā nekā nedarīšanā. Pirmā darba diena arī kaut kur pačibēja, bet šodiena izveidojās gluži raiba un interesanta. Sniega nedarbi jau sen vairs nepārsteidz – tas ir izveidojis gluži patīkamu rīta/pēcpusdienas/vakara rutīnu, jo snieg regulāri, bet ne pārāk daudz, tādēļ arī tīrīšana nerada lielus kreņķus. Uz otrajām brokastīm ieradās kāds mans paziņa, kurš pa šo laiku, izrādās, sācis strādāt kādā konkurējošā uzņēmumā. Tā arī pilnībā nesapratu tikšanās patieso nolūku, tomēr parunājām par visu ko un šķīrāmies gluži labā saskaņā.

Šodien izdevās apmeklēt arī jaunatklāto Rīgas Centrālās Bibliotēkas filiāli “Pārdaugava”, kas vakar tika atvērta kādu 100 metru attālumā no mūsu mājas.

Pagaidām gan vēl tur nebija  pārāk daudz, ar ko sevi iepriecināt, jo valstiskās/pašvaldnieciskās administratīvās struktūras nespēj risināt vairākas lietas vienlaicīgi. Līdz ar to pabeigta tikai pirmā kārta, proti, grāmatu pārvešana no vairākām likvidētajām bibliotēkām uz vienu jauno, bet ar plānošanu (un līdz ar to arī iekārtošanu) tik smuki tomēr nevedas. Bibliotekāres gan izrādīja optimismu un sacīja, ka līdz pavasarim jau būs viss sakārtots. Patreiz – viens plaukts, kurā var izvēlēties grāmatas, kuras atnesuši nodot citi lasītāji.

Dienā saņēmu uzaicinājumu apmeklēt Ziemeļvalstu pārstāvniecības biroju, kurā vakarā norisinājās Zvaigznes dienas priekšvakaram patiesi cienīga tikšanās ar Juri Rubeni, Māri Subaču un somu tulkotāju (viņas vārdu, diemžēl, neatceros), kura apņēmusies pārtulkot un sagatavot izdošanai somu valodā Jura Rubeņa un Māra Subača darbu izlasi. Skaists pasākums ar jaukiem cilvēkiem un gaiša sajūta labam gada sākumam! Precīzi formulētas un patiesas atziņas no Jura Rubeņa par lietām, kas ietekmē cilvēkus (varbūt tās drīzāk var saukt par dažādām mūsu attieksmes formām pret šīm lietām). Ir tādas, kuras var būt mums patīkamas vai nepatīkamas, bet neatstāj neko paliekošu un tādas, kas ietekmē mūs daudz būtiskāk. It kā mēs esam tie paši, arī apkārtējais nav kļuvis citāds, bet ir mainījusies mūsu attieksme pret to. Pirmās ir tādas, kuras mēģinām sev pielāgot: vai tās mums der un patīk, jeb traucē dzīvot mūsu izveidotajā komforta zonā. Ja patīk, varam turpināt ērti sēdēt uz mīksta dīvāna un justies labi, ja nē, mēs sakām, ka tas nav domāts mums. Otrās darbojas transformējoši, ietekmē mūsu būtību un vedina uz aktīvu rīcību. Un tas ir veids, kā mēs attīstāmies un apzināti mēģinām padarīt apkārtējo labāku, jo aktīvi un pozitīvi (šķiet, Juris lietoja apzīmējumu transformēti, transformēti pozitīvā nozīmē) cilvēki veido transformētu nāciju un nekad ne otrādi.

Nepabeidzu, ienācies Zvaigznes dienas rīts un, kamēr rakstu, LTV1 pie Bļodona ciemos ieradies kāds puisis, kurš pārstāv kādu jaunu NVO ar nosaukumu “Creativus” stāstīt par savas organizācijas mērķiem un aktivitātēm. Agrais rīts, neizgulēšanās vai vēl kas viņam traucēja skaidri pastāstīt, kādi tiešām ir organizācijas mērķi un kādēļ tāda dibināta, cerams, ka tie viņiem pašiem ir skaidri. Tomēr šis ir labs piemērs tam, kā cilvēki mēģina aktīvi ietekmēt un mainīt esošo situāciju, nevis bezjēdzīgi ņerkstēt ķēķī pie aliņa. Iznāk, neiznāk, tā vienalga būs pieredze, ko izvērtēt, lai mainītos uz augšu.

Vēl viens prieciņš vakara noslēgumam bija ugunsdzēsēju dižveikums pie Slokas ielas depo. Ražens sniegavīrs, ko šķita svarīgi iemūžināt.

Viena doma par “Diena pirms Zvaigznes dienas

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.