Time Lapse

Viens no žanriem, ko nevar saukt par tradicionālo fotogrāfiju, bet kas mani ļoti valdzina ir time lapse fotogrāfija. Ja ir interesanta koncepcija un labs tehniskais izpildījums, tas ir ļoti skaists izpausmes veids. Diemžēl, arī ārkārtīgi darba un laikietilpīgs. Internetā atrodams daudz skaistu projektu, pie kuriem cilvēki strādājuši mēnešiem vai, atsevišķos gadījumos, pat gadiem. Iespaidīgs ir, piemēram, 14 minūšu garais stāsts par Alpu kalniem, kur 6 puiši veikuši neskaitāmus kadrus bildējot dabu un sadzīvi kalnos gada garumā.

Šoreiz gribēju parādīt citu filmiņu, kura publicēta Vimeo pirms 3 dienām. Domāju, ka šī ir noderīga gan relaksācijai gan iedvesmai. Viss vienā, pats fotografējis un pats iespēlējis pavadījumu. Diemžēl neizdodas “ieguldīt”, tādēļ tikai saite (varbūt, ka tā arī labi, jo autors HD vienalga neļauj izmantot, to var skatīties tikai Vimeo):

Nature Time Lapse III.

2 domas par “Time Lapse

  1. Šķiet gan, ka no fotogrāfijas tur patālu, ņemot vērā, ka gala rezultāts ir video (tātad attiecīgi jābūt ar maza režisora domāšanu, ne tikai ar fotogrāfisko)

  2. Nē, sakars ir vistiešākais, jo darbs sastāv no atsevišķām fotogrāfijām, kurām jābūt ar konkrētu kadra kompozīciju, pareizi (var gadīties, ka vienmēr tas nesanāk:)) eksponētām, apstrādātām… Vienīgi papildus nāk lielais darbs ar specifisku atlasi un montāžu, kā arī skaņas (ja tāda tiek izmantota) pievienošanu. Patiesībā režisora domāšanai jābūt arī fotogrāfijā, ja runājam par kādu konkrētu iecerētu projektu, nevis “vienkārši tāpat kaut kā” knipsēšanu. Protams, ne vienmēr, jo fotografējot atsevišķus kadrus dabā vai kādus konkrētus priekšmetus dokumentēšanai, tas, protams, nav tik izšķirīgi. Bet arī tad labāks rezultāts būs, ja piedomāsim, ko un kā mēs (un kāpēc) gribam uzņemt – arī režija.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.