Puķes no mammas dārza

Var teikt, ka nu jau ļoti tradicionāli katru gadu no mūsu ģimenes izdodam vienu pavisam personīgu kalendāru, kuru dāvinām draugiem un biznesa partneriem. Tas  ir kļuvis par tādu kā neatņemamu ikgadēju rituālu – bildējam puķes.  Šogad jau 5. izdevums. Patiesībā neticami patīkams process, kurā patīk viss: gatavošanās, plānošana, vietu izvēle, ceļošana, pati bildēšana un beigās drukāšana. Kalendāra sakarā esam piedzīvojuši daudz skaistu brīžu, iepazinušies ar jaukiem cilvēkiem. Tas ir process, kas sniedz pozitīvas emocijas neatkarīgi no rezultāta. Sākotnējā iecere, uzsākot projektu, bija zem nosaukuma “Latviskais dzīvesstils, identitāte” ar domu bildēt katru gadu citādus procesus, kas raksturīgi tieši latviešiem: puķes, ko mammas griež savās dobēs un kārto vāzēs, latviešu pamatēdieni (ne tādi smukie restorāna varianti, bet īsti, pamatīgi, mūsu tautai piederīgi,, ko gatavo mājās jau kopš seniem laikiem un kam nav nepieciešamas sarežģītas receptes), amatniecība, daba, ieražas utt. Sākām ar puķēm un izrādījās, ka saņēmējiem patika tik ļoti, ka daudzi, dzirdot par citiem veidiem, sacīja, ka varam mēs taisīt arī tos, bet kalendāram ar puķēm jābūt vienalga. Tā arī pagaidām esam palikuši pie puķēm, jo divus projektus gadā pacelt nav reāli – tas tomēr ir ļoti laikietilpīgi, kā arī, protams, nav par velti.

Vakar Agris Krusts ievietoja savā blogā jaunā kalendāra bildes ar putniem. Vienkārši izcilas! Daļu biju jau redzējis, bet dažas aplūkoju pirmo reizi. Varu viņu tikai apskaust par šiem kadriem (bet tikai ar baltu skaudību, bez kādām ļaunām domām – tas ir žanrs, kuru nepārvaldu, tomēr labprāt baudu rezultātu, ko guvuši citi meistari). Mēģināju ierosināt barterdarījumu savstarpējai apmaiņai un solīju, ka ielikšu apskatei mūsu jaunās bildes šeit, tādēļ arī esmu spiests to darīt.

Ievietoju bildes un sapratu, ka esmu paņēmis no maketa faila, kur imitēts arī caurums karināšanai. Izskatās nedaudz komiski tik mazām bildītēm, tomēr lai tā arī paliek, jo vēlreiz pārlādēt šo kaudzi negribas.

Jāpiebilst, ka šogad absolūti lielākā daļa puķu ir no mūsu pašu dārza, tā kā nosaukums kaut kādā mērā ir patiess! Bet bildēts gan dažādās Latvijas vietās, kas arī kļuvis par tradīciju – ceļošana procesam piedod papildu garšu!

10 domas par “Puķes no mammas dārza

 1. Lieliska ideja, vēl vairak personīgu lietu ir grūtak izdomat, kas ir diezgan patīkami dabūt gada beigas. Bet man ir viens praktiskais jautajums (kad jūsu posts pavisam tāds nav), kur jūs drukājat kalendāru-(s)

  1. Mēs esam drukājuši dažādās vietās, bet mūsuprāt vienalga viennozīmīgi labākā vieta ir Paraugtipogrāfija, vai kā tā tagad ir nosaukta “Valsts papīru spiestuve” (droši vien kādu akcionāriem zināmu iemeslu dēļ) Puškina ielā. Tas varbūt mums ir subjektīvs vērtējums, tomēr tur strādā izcils meistars Roberts, kurš jūt krāsas un saprot, kas vajadzīgs. Pie tam, viņš vēlamo panāk bez neskaitāmām piedrukām. Ja kaut ko jādrukā (kas nav vienmērīgos laukumos virs 50% noklājuma, jo viņu iespiedmašīnai ir daži niķi), noteikti varu ieteikt to darīt tur. Lielām tirāžām un formātiem gan droši vien finansiāli izdevīgāk ir doties citur (Jelgavas tipogrāfija, Preses nams, Livonia…), jo viņiem ir tikai B2 formāts, kas pie liela apjoma veido augstākas izmaksas kā lielformāta iekārtas. Šos savus kalendārus dažus gadus esam drukājuši arī Citronā, kurš, diemžēl, bankrotēja.

   1. Liels paldies par atbildi! Protams, ka man interesē mazs tirāžs, jo tieši šis raksts iedvesmoja mani uz vienu ļoti lidzīgu mājas projektu.

 2. Darbs, kas priecē manas acis un liek pasapņot. Par ziediem, to smaržu, ar sauli pielijušo gaisu, par prieku, karstumu, par spaini un saujiņu zemes, par dārza darbiem, slāpēm un akas ūdeni, par omīti, grāmatu un šūpuļtīklu, par vēju un bērza lapu šķindoņu. Par visu to, kas laikam liek apstāties un visu notiekošo pārvērš neaizmirstamā bildē. Uz mūžu.

  Kalendārs ne tikai skaists, bet arī ļoti pārdomāts. Paldies Jums, Valdi un Sandra, par šo burvīgo Ziemassvētku dāvanu. Šis papīra laikrādis palīdz mūsu ģimenē plānot pasākumus, atzīmēt darbus, koncertus, eksāmenus un sveicamo cilvēku dienas!

  Lai skaistais iedvesmo un top!

   1. Esmu jau tikusi “dzīvajā” pie pašķirstīšanas, lai gan uz īsu brīdi, bet tomēr…
    Gribēju atzīmēt, ka fotogrāfijas, par laimi, ir tādā mūsdienīgā izpildījumā, manierē.

 3. Ārkārtīgi gleznaini darbi,- apliecinājums labai gaumei un, jāteic, ka tā ir Māksla ar lielo burtu.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.