Jaunais Lightroom 3 beta

Kļuvusi pieejama jaunā Adobe Photoshop Lightroom 3 public beta versija, kuru var lejuplādēt testēšanai un lietošanai. Vakar vakarā ielādēju, bet īsti pamēģināt vēl nepaguvu. Pagaidām izskatās ļoti līdzīga Lightroom 2, tomēr skaidrs, ka, tā kā tā ir agrīnā stadija, tāda tā nesaglabāsies. Ir rinda ar uzlabojumiem visos moduļos, kad pamēģināšu, varēšu uzrakstīt secinājumus. Pagaidām samērā daudz kļūdu, bet nepatīkamākais, kas sabremzēja izmēģinājumus – nevarēja tiešā veidā importēt Lightroom 2 katalogus, līdz ar to arī atslēgvārdus un kopējo struktūru. Tas nozīmē, ka vecās bildes pagaidām nepārcelšu un sākšu ar jaunajām. Adobe sola, ka gatavajā versijā varēs pārcelt visas, gan no 2., gan 3. beta versijas. Labā ziņa – pagaidām, vajadzības gadījumā, var lietot abas paralēli un ceru, ka atslēgvārdus teksta formā pārdabūšu arī tagad.

Tikko tomēr pamēģināju iecelt kādu esošo folderi – importa logs (un kā lasīju arī importēšanas iespējas) atšķiras izteikti:

Lightroom-import

bet taisnība par kļūdām – vairākslāņu dokumentus var ieimportēt tikai tad, ja pie glabāšanas Photoshop pieslēdz “Maximize compatibility”:(…

Galvenais solījums šī brīža agrīnajā stadijā – liela uzmanība veltīta cīņai ar krāsu trokšņiem, kā dēļ luminances regulēšana pagaidām ir atslēgta vispār.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.